اخبار لند

آموزش نصب بسته نصبی وردپرس در سی پنل

یکی از روش های نصب وردپرس استفاده از بسته نصبی است. از این روش هنگامی استفاده می شود که شما قالب را برای راه اندازی وب سایت جدید و یا برای وب سایتی می خواهید که دیگر نیازی به اطلاعات گذشته آن نداشته باشید.

https://elementorthemes.ir/%d9%86%d8%b5%d8%a8-%d8%a8%d8%b3%d8%aa%d9%87-%d8%a2%d8%b3%d8%a7%d9%86-%d9%88%d8%b1%d8%af%d9%be%d8%b1%d8%b3-%d8%b1%d9%88%db%8c-cpanel/

نکته: اگر شما وب سایتی دارید که در حال حاضر مشغول فعالیت است و نمی خواهید اطلاعات آن را حذف کنید، بهتر است از آموزش نصب قالب استفاده کنید.


با نصب قالب با استفاده از بسته نصبی یا همان بسته نصب آسان، شما یک سایت با کلیه امکانات و دیتاهای نسخه دمو را راه اندازی می کنید. معمولا پس از خرید قالب های وردپرسی یک فایل ZIP دراختیار شما قرار می دهند که شامل پوشه های زیر است:پوشه Theme: شامل فایل های قالب است.

پوشه Plugins: شامل پلاگین های مورد نیاز قالب است.

پوشه Easy Installer: شامل فایل های بسته نصب آسان است.

پوشه Dummy Data: شامل فایل های XML است که می توانید کلیه تنظیمات قالب را در وردپرس درون ریزی کنید.

پوشه Documentation: شامل فایل ها و اسناد آموزشی کار با قالب است.

فایل Help: فایل راهنمای نصب قالب است.

پوشه Easy Installer را باز کنید. در این فولدر شما دو فایل installer.php و یک فایل ZIP که معمولا اسم طولانی دارد را مشاهده می کنید. خوب برای شروع مراحل راه اندازی بسته نصبی کافی است این دو فایل را روی هاست خود انتقال و مراحل نصب را دنبال کنید.


در این آموزش به شما یاد خواهم داد که چطور بسته نصب آسان یا همان بسته نصبی را روی Cpanel نصب و راه اندازی کنید.


ورود به سی پنل

ابتدا وارد سی پنل (Cpanel) شوید. برای اینکار پس از آدرس سایت خود یک /Cpanel یا :2083 اضافه کنید. یعنی آدرس ورود به سی پنل شما بصورت زیر می شود:


https://modiranwp.com/cpanel

https://modiranwp.com:2083


شاید این مطالب هم دوست داشته باشید

آموزش ساخت بسته نصب آسان در وردپرس

آموزش ساخت بسته نصب آسان در وردپرس

آموزش نصب وردپرس در ۵ دقیقه

آموزش نصب وردپرس در ۵ دقیقه

آموزش نصب قالب در وردپرس

آموزش نصب قالب در وردپرس

آموزش انتقال وردپرس به هاست و دامنه دیگر

آموزش انتقال وردپرس به هاست و دامنه دیگر

اگر با موفقیت وارد Cpanel شوید صفحه ای شبیه عکس زیر برای شما باز می شود:سی پنل

[ ↑ برو به ابتدای مطلب ]

آپلود فایل بسته نصبی روی سی پنل

برای آپلود فایل های بسته نصبی قالب وردپرس روی گزینه File manager در قسمت Files کلیک کنید:حالا وارد پوشه public_html شوید و در صفحه باز شده روی گزینه Upload کلیک کنید.برای آپلود فایل های بسته نصبی روی Select File کلیک کنید و فایل های installer.php و فایل ZIP را انتخاب و سپس تا تکمیل مراحل آپلود منتظر بمانید.[ ↑ برو به ابتدای مطلب ]

ساخت بانک اطلاعاتی Cpanel برای نصب بسته آسان


برای ساخت بانک اطلاعاتی (دیتابیس) به صفحه اصلی سی پنل بازگردید و از بخش Databases روی MySQL® Database Wizard کلیک کنید.


در قسمت Step 1: Create A Database نام بانک اطلاعاتی که می خواهید را تایپ کنید.نکته: توجه کنید که نام دیتابیس شما نباید بیشتر از 55 کاراکتر باشد. نکته بعدی اینکه نام دیتابیس و نام کاربری شما که در مرحله بعدی توضیح می دهم، شامل پیشوندی است که در تصویر بالا با فلش قرمز رنگ نمایش داده شده است. یعنی نام دیتابیس من democom_modiranwp است.


برای ادامه روی دکمه Next Step کلیک کنید تا به مرحله دوم برسید. در این قسمت باید برای دیتابیس خود یک کاربر ایجاد کنید.نام کاربری را در فیلد اول و رمز خود را بصورت یکسان در دو فیلد بعدی تکرار کنید. برای تولید پسورد قوی نیز می توانید روی Password Generator کلیک کنید تا یک پسورد پیچیده و قوی برای شما تولید شود.


پس از تکمیل فرم بالا روی Next Step کلیک کنید تا به کاربر ساخته شده دسترسی های لازم به دیتابیس را بدهیم. برای اینکار تنها کافی است تیک گزرینه ALL PRIVILEGES را بزنید و سپس روی Next Step کلیک کنید تا پایگاه داده شما ساخته شود.نکته: توجه کنید حتما اطلاعات دیتابیس شامل نام، نام کاربری و رمز عبور را تا مرحله نصب نگهداری کنید.


[ ↑ برو به ابتدای مطلب ]

آموزش راه اندازی بسته نصبی وردپرس

تا الان حدود 50 درصد کار راه اندازی بسته نصب آسان پیشرفته است. در این مرحله باید پس از آدرس سایت خود یک installer.php وارد کنید. یعنی وارد صفحه زیر شوید:


+ نوشته شده در چهارشنبه 13 اسفند 1399ساعت 18:03 توسط یاسر | | تعداد بازدید : 7

قالی پازیریک شاهکار فرش دستباف ایران در دوره هخامنشیان

با اطمینان می توان گفت قالی پازیریک که در سال ۱۹۴۹ میلادی کشف شد تنها نادره ی فرش از دوران شکوهمند پادشاهان هخامنشی است که تا به امروز به عنوان یگانه سند موجود از قالیبافی آن عهد مورد توجه تمام فرش شناسان و محققان شری قرار گرفته است.


در سال ۱۹۴۹ میلادی سرگئی رودنکو باستان شناس روس هنگام کاوش در گورهای اقوام سکایی منطقه ی پازیریک در دامنه های جنوبی جبال آلتایی در سیبری به یافتن دستبافته ای کامیاب شد که تاریخ فرشبافی را به یکباره دگرگون کرد.


دره پازیریک که از نظر باستان شناسی بسیار غنی است در دهه ۱۹۲۰ میلادی کشف شد. و متعاقباً در ادامه کشفیات ، ۵ تپه در این دره شناسایی و مورد اکتشاف قرار گرفت.


حفاریهای اولین تپه در سال ۱۹۲۹ صورت گرفت و فعالیت های اکتشافی بار دیگر در سال ۱۹۴۷ با حمایت آکادمی علوم روسیه و موزه آرمیتاژ آغاز شد و حفاری ها به چهار سرزمین دیگر بسط یافت.


مدارک کشف شده از زیر تپه ها حاوی برخی یافته های اساسی مربوط به سال ۴۳۰ قبل از میلاد است و حکایت از زمانی می کند که در آن این قبایل از دره پازیریک به عنوان گورستان استفاده می کرده اند.


نوشته ای به دست آمده روی چوب حاکی است که پنج گورستان طی دوره زمانی هشت ساله ساخته شده است. یافته هایی که در این پنج گور بدست آمده عبارت از دهها وسیله زندگی، ابزار آلات شکار، لباس و … می باشد که در بازسازی روش زندگی این جوامع یعنی قبایل بیابانگرد سکایی نقش بنیادی دارند.


اما مسحور کننده ترین یافته ها در گور یا تپه پنجم پازیریک بدست امده که عبارتست از فرشی در اندازه تقریباً مربع به ابعاد ۲۳/۱۸۹ در ۲۰۰ سانتیمتر و از آنجایی که همراه با این فرش ابزار و وسایل دیگری همچون یک دستگاه گاری نیز پیدا شده، عده ای نظرات خاصی در مورد کاربرد این قالیچه داده اند و حتی فرض بر این است که از ان برای مفروش کردن روی سطح گاری استفاده می شده است.


این فرش کاملاً از پشم درست شده و تار آن اندکی کشیده شده و پودهای آن به طور شل به تعداد سه (و بعضاً چهار)بار بین هر دو ردیف گره پیچیده شده است.


رجشمار این فرش تقریباً برابر با ۳۶۰۰ گره در هر دسیمتر مربع است که تعداد ۳۹ گره در هر ۵/۶ سانتیمتر و ۴۲ گره در هر ۷ سانتیمتر برای آن محاسبه شده که در مقایسه با فرشهای امروزی در رده فرشهای خوب و نسبتاً نفیس قرار می گیرد.


نوع گره مورد استفاده در این فرش ازنوع گره ی معروف به ترکی است (تصاویر ۱۰ و۱۱ و۱۲)


رنگ این فرش در طول زمان تغییر یافته و رنگ اصلی به سایه های صورتی روشن و سبز کم رنگ تبدیل شده و باید در اصل رنگ بسیار روشنی می داشته.


تحقیقات شیمیایی وجود نیل را در آن اثبات کرده و حاکی از آن است که از آن برای رنگ آبی یا متمایل به آن استفاده می شده است.


همچنین در رنگ های آن اسید kermes آمیخته با اسید کارمینیک یافت شده که احتمالاً برای رنگ قرمز (قرمز دانه) مورد استفاده قرار می گرفته است.

https://carpetm.ir/%d9%81%d8%b1%d8%b4-%d9%be%d8%a7%d8%b2%db%8c%d8%b1%db%8c%da%a9/

تصاویر و نقوش موجود بر روی این قالی عبارت است از: متن فرش به تعداد ۲۴ عدد مربع که داخل هر یک ستاره ای هشت پر وجود دارد.


در ردیف دوم پس از زمینه تصاویر حیوانی افسانه ای شبیه به یک شیر بالدار قرار دارد که در اصطلاح به گریفین شهرت یافته.


ردیف سوم عبارتست از ۲۴ عدد گوزن شاخ پهن. ردیف چهارم یا حاشیه چهارم ستاره ای شبیه به ستاره های هشت پر.


متن فرش به تعداد ۶۲ عدد و ردیف یا حاشیه پنجم ۲۸ تصویر اسب سوارانی که بطور دو نفر در میان به تناوب بر روی اسبها نشسته یا در کنار آن ایستاده اند و بالاخره آخرین حاشیه یا ردیف ششم مجددا همان تصویر حیوان افسانه ای بالدار یا گریفین قرار دارد.


Image result for pazyryk carpet

این فرش در واقع به دلیل محلی که در آن کشف شده پازیریک نام گرفته است.


اگرچه زمستان های پر از یخ سیبری باعث سالم ماندن این فرش گردید ولی تابستان به اندازه کافی گرم بود تا اجازه دفن روسای قبایل و جادوگران در گذشته را به قبایلشان بدهد.


هوای گرم تابستان همچنین به باستان شناسان قرن بیستم اجازه داد که با گروه خود به کشف این دفینه ها کوچ کرده، تخته سنگ هایی را که این گورها را می پوشانیدند جابه جا نمایند تا با کار تهوّرآمیز خود به کشف این دفینه ها بپردازند.


آنها یخها را به کمک آب جوش آب کردند. پرفسور سرگئی رودنکو اولین کسی نبود که به سراغ این قبرها می رفت.


دزدان زمان کوتاهی پس از دفن برای غارت طلاهایی که همراه مردگان دفن می شد به این مقبره ها دستبرد می زدند.


خوشبختانه این دزد ها اعتنایی به دیگر اشیای این مقبره ها از قبیل نمد و منسوجات نداشته اند.


دزدان به طور ناخواسته و به واسطه کار خویش بزرگترین لطف را در حق آیندگان انجام داده و شکافی را که آنها ایجاد کرده بودند باعث ورود آب به این مقبره ها گردید که در سرمای زمستان این مقبره را به گورستان همیشگی از یخ تبدیل کرد و همین قطعات یخی اجازه دادند تا دوهزار و پانصد سال بعد از دفن این اشیا ما بتوانیم آنها را تقریبا سالم کشف کنیم و از مطالعه آنها لذت ببریم.


رودنکو پس از مشاهده این قالیچه ی افسانه ای که از گور پنجم پازیریک به دست آمد به جهت شباهت بسیاری از تصاویر آن با شاهکارهای هنر هخامنشی بیدرنگ گفت : «تخت جمشید را به یاد می آورد.»(تصاویر ۱۳ و ۱۴ و ۱۵ و ۱۶)


فرش پازیریک یافته ای است از هر جهت استثنایی و از این جهت خلاف توقع نظریه پردازان تاریخ بافندگی بوده است.


تا پیش از پیدایش فرش پازیریک عمده نظرها متوجه ترکان، به عنوان مبتکران این صنعت بود و پازیریک در این مورد دست کم ایجاد شک و تردید کرد دیگر اینکه برای مورخان این زمینه قابل تصور نبود که بافته ای از حدود چهارصد سال پیش از میلاد بدست آید که تا این حد کامل و پیشرفته و از نظر فنون بافت و حتی نقشه در ردیف بافته های امروز باشد.


سوم اینکه نمی توانستند تصور کنند که ممکن است فنی چنین پیشرفته در مراکز متمدن که مورد توقع آنها بود، یعنی بین النهرین، یونان یا مصر پیدا نشود و از گور پادشاهی سکایی که قومی بیابانگرد را رهبری می کرد به دست آید.


برای اطلاع از نظریاتی که در مورد فرش پازیریک بیان شده به چند مورد از این دست عقاید که توسط کارشناسان و مورخان مشهور و سرشناس فربی ارایه شده است می پردازیم.


یکی از این نظریات متعل به خانم جنی هاوسگو Jenny Housego است که در سال 1989 چنین منتشر شد:


محل بافت این فرش سخت مورد بحث بوده است کسانی هستند که می کوشند آغاز قالی بافی را در سرزمین های مغولستان و آسیای مرکزی بشناسند و این که این قالی در جایی بافته شده که آن را یافته اند زیرا نقش های آن شبیه نقش اشیای دیگری است که از همان منطقه به دست آمده است دانشندان دیگر بحث می کنند که آن را در نقطه ای غربی تر بافته اند زیرا عناصر آشوری و هخامنشی در ان هویداست به علاوه شباهتی بین ترکیب فرش با نقش های سنگ در کاخهای این شاهنشاهی وجود دارد. پس شاید در شاهنشاهی ایران بافته شده باشد در فقدان اطلاعات مشخص شاید بهتر باشد آن را چون دستاوردی هنری بنگریم از دوره ای در جهان باستان که در آن روابط نیرومند فرهنگی در سرزمینی وجود داشت که از یونان تا مغولستان و حتی آن سوتر تا چنین گسترده است.


البته نویسنده در بخش بعد خوشبختانه متذکر این نکته می شود که یافته ای چون پازیریک بایستی بر سنتی پر سابقه متکی باشد اما به قول دکتر علی حصوری ملاحظه شد که نویسنده چگونه در فقدان مدارک، پازیریک را از یونان تا چین تقسیم کرد تا نه اروپاییان ناراضی باشن و نه چینیان، نه مغولان نه مردم آسیای مرکزی و مردم بین النهرین و ایران و این هنگامی صورت گرفت که کهن ترین مدارک مربوط به بافت فرش از گور زنان در نزدیکی عشق آباد کنونی به دست آمده بود و بعید است که خانم هاوسگو از آن بی خبر بوده باشد.


همچنین پس از آن نیز در سالهای اخیر و در طی برگزاری سومین کنفرانس بین المللی فرش ایران، علی حصوری ابزارهای فرشبافی عهد مفرغ را که از سراسر ایران غربی و جنوبی به دست آمده است معرفی کرد که در مبحث قبل به طور کامل ملاحظه گردید.


قبل از خانم هاوسگو، اولین بار در سال 1978 یکی از طرفداران پان تورکیسم که تمامی آثار تمدن آسیای مرکزی را دستاورد ترکان می دانند، مقاله ای در مجله ی فرش Hali نوشت و با برهانی چند تلاش کرد نشان دهد که فرش پازیریک کار بیابانگردان ترک نژاد آسیای مرکزی بوده است.


+ نوشته شده در چهارشنبه 13 اسفند 1399ساعت 18:02 توسط یاسر | | تعداد بازدید : 6

اسپرسو ساز برتر خانگی

مرسوم‌ترین نوشیدنی گرم در کشور ما چای است؛ ولی روز‌به‌روز تعداد افرادی که نوشیدن روزمره‌ی قهوه را به برنامه خود می‌افزایند بیشتر می‌شود. البته خوردن قهوه دردسرها و قلق‌های خودش را دارد. طرز تهیه‌ی قهوه، در طعم آن خیلی تاثیر دارد. شاید این حد دقیق‌شدن روی طعم قهوه برای کسانی که گه‌گاهی قهوه می‌نوشند، قابل تشخیص نباشد؛ ولی قهوه‌خورهای حرفه‌ای طعم یک قهوه‌ی اصیل را به‌خوبی حس می‌کنند که تهیه این‌چنین قهوه‌ای مستلزم وجود بهترین اسپرسو ساز خانگی است.
قهوه در چند نوع اصلی تولید و سرو می‌شود و لوازم متنوعی هم برای تهیه‌ی آن تولید شده و در اختیار ماست. از قهوه‌جوش‌های ساده گرفته تا موکاپات‌ها، قهوه‌سازهای برقی و اسپرسوسازها که حرفه‌ای‌ترین و گران‌ترین ابزار برای دم‌کردن قهوه‌ هستند. اولین بار ایتالیایی‌ها قهوه‌ی اسپرسو را به دنیا معرفی کردند و در مدتی کوتاه این نوشیدنی شهرتی جهانی پیدا کرد. اگر قهوه‌باز باشید حتما می‌دانید که قهوه‌های موکا، ماکیاتو، آمریکانو و لاته هم از مشتقات اسپرسو هستند و در واقع با خرید یک اسپرسو ساز می‌توانید تنوع بالایی از قهوه‌ها را سرو کرده و نوش‌جان کنید.

همچنین بخوانید:
مطالب دیگری که شاید به دردتان بخورد
بهترین قهوه اسپرسو
بهترین کاپوچینو
آموزش دم انواع قهوه

بهترین اسپرسو ساز را چگونه انتخاب کنیم؟
بهترین مارک اسپرسو ساز
ما همیشه دنبال لوازم خانگی برای خانه مان می گردیم که علاوه بر کیفیت و کارایی بالا دارای ظاهر زیبا و فانتزی جهت ست کردن با سایر وسایل نیز باشد اسپرسوسازها نیز از این دسته مستثنا نیستند. قبل از انتخاب هر وسیله‌ای از جمله اسپرسوساز باید از ویژگی‌ها و مزیت‌های محصول اطلاعات کافی داشته باشید. دانستن مشخصات ظاهری، جنس بدنه، ابعاد، وزن، میزان مصرف، قدرت فشار بخار آب، گزینه‌های انتخاب، گارانتی، نوع قهوه و بسیاری دیگر از ویژگی‌ها دارای اهمیت هستند. در این جا به چند نکته ضروری اشاره می‌کنیم.

کاربرد: قبل از خرید و بررسی قیمتها از خود بپرسید چه انتظاری از یک وسیله مصرفی مانند اسپرسوساز دارم؟ سپس براساس پاسخ که دارید، برند و مدل خود را انتخاب کنید. چه بسا فردی بابت تهیه یک مدل با کیفیت و پیشرفته هزینه زیادی پرداخت کند. اما طبق عادت تمایل دارد یک نوع اسپرسو را بنوشد. در واقع کارایی و آپشن های متعدد دستگاه برای او کاربردی ندارند یا برعکس فردی یک مدل با امکانات کمتر را برای خانواده خود که ذائقههای متفاوتی دارند تهیه میکند اما تنوع نوشیدنی حاصل همه را راضی نکرده و اسپرسوساز، بیمصرف در گوشهای از آشپزخانه رها میشود. پس قبل از هر خریدی سعی کنید یک اسپرسو ساز مناسب برای خود بیابید تا تجربه نوشیدن یک اسپرسوی با کیفیت در خانه یا محل کار برای شما لذت‌بخش شود.

قیمت: مطمئنا قیمت در انتخاب شما تاثیرگذار است، اما با بررسی جزئیات و مشخصات همه برندها و مدل‌ها فارغ از قیمت آن‌ها و در نهایت تطبیق آن با ویژگی‌های دلخواه، اسپرسوساز مورد نظر خود را انتخاب کنید. گاهی اوقات بی‌اطلاعی از مزیت‌ها و کارآیی‌ همه مدل‌های موجود در بازار باعث می‌شود تا بسیاری از ویژگی‌ها برای شما پوشیده بماند و مدتی بعد، از خرید خود پشیمان شوید. پس برای تکمیل لذت خرید، آگاهانه و بدون پافشاری بر برندی خاص خرید کنید.

طراحی و کیفیت ساخت: انواع و اقسام مختلف اسپرسوساز در طرح و رنگ‌های متفاوت در بازار وجود دارد. کاربرد همه آنها تهیه انواع نوشیدنی برپایه اسپرسو است. اما ابعاد و فضای اشغال شده محصول براساس کاربرد خانگی، محل کار و یا کافه متفاوت و در قیمت مؤثر است. عمر دستگاه به کیفیت بدنه و مواد تشکیل‌دهنده آن مربوط است پس قبل از تهیه اسپرسوساز به وزن، ابعاد، جنس بدنه و در مرحله بعد طراحی و زیبایی دستگاه توجه کنید.

نوع قهوه مصرفی: قابلیت استفاده دستگاه از دانه قهوه، پودر قهوه و یا کپسول در خرید مؤثر هستند. تهیه اسپرسو با دستگا‌ه‌های کپسولی آسان‌تر است. اما استفاده از دانه‌های قهوه که در برخی از اسپرسوسازها قابلیت آسیاب دانه‌های قهوه وجود دارد طعم و عطر قهوه بهتر و بیشتر حفظ می‌شود.

سیستم قطع خودکار: در برخی از دستگاه‌ها سیستم قطع خودکار وجود دارد که این امکان را می‌دهد پس از اتمام کار و ریختن مقدار ثابتی اسپرسو داخل فنجان، دستگاه خاموش شود. سیستم شستشوی خودکار: این ویژگی در برخی از دستگاه‌ها وجود دارد که خیال شما را از بابت نظافت دستگاه راحت می‌کند و به مراتب روی قیمت تأثیرگذار است.

توان دستگاه و فشار بخار: توان دستگاه اسپرسوساز در فشار بخار است و قدرت‌های متفاوتی دارد، بیشترین فشار بخار ۱۵ بار و با قدرت های از ۱۰۰۰ تا ۱۶۰۰ وات در بازار موجود است.

پرتافیلتر: قسمت پلاستیکی و استیل و وزن یک پرتافیلتر، سطح کیفی و دوام دستگاه را نشان می‌دهد. سبد پرتافیلتر به دو شکل فشرده و غیر فشرده است. بسیاری از اسپرسوسازهای خانگی دارای سبدهای فشرده هستند. همچنین طراحی پرتافیلتر بازه عملکرد را مشخص می‌کند. برندهای مطرح در مدل‌های جدید خود تغییراتی در طراحی فیلتر ها می‌دهند تا امکان استفاده از پد یا کپسول قهوه در کنار پودر قهوه فراهم شود.

پیش از آن که چای به عنوان پرطرفدارترین نوشیدنی بعد از آب در ایران رواج یابد، نوشیدن قهوه بین ایرانی‌ها متداول بود. از این رو از گذشته تا به امروز به چایخانه، قهوه‌خانه گفته می‌شود. قهوه‌خانه محلی برای نوشیدن چای و کافه و کافی‌شاپ‌های مدرن محل نوشیدن انواع قهوه هستند و عطر خوش و طعم تلخ اما دل‌نشین قهوه بخشی از عادات و آداب نوشیدن بسیاری از ما شده است. در حال حاضر طرفداران قهوه رو به افزایش است و بسیاری از دوستداران قهوه تمایل دارند یک دستگاه اسپرسوساز خانگی برای تهیه نوشیدنی مورد علاقه خود داشته باشند.

قهوه اسپرسو حاصل از دستگاه اسپرسوساز در واقع روشی برای تهیه قهوه است. با عبور آب نزدیک به نقطه جوش و فشار بخار آب از میان دانه‌های آسیاب شده قهوه غلیظی در کمتر از ۲۵ ثانیه یک شات یا فنجان اسپرسو تهیه می‌شود. اسپرسو به شکل قهوه‌ای نسبتا غلیظ با درصد کافئین بالا، همراه با خامه‌ای کرم رنگ بر روی آن تهیه می‌شود و پایه تهیه تعدادی از نوشیدنی‌های دیگر از جمله: موکا، ماکیاتو، آمریکانو، لاته و کاپوچینو است. این روش در اوایل قرن بیستم میلادی در ایتالیا ابداع شد و شهرتی جهانی پیدا کرد. امروزه با تنوع بالایی از برندهای فعال در طراحی و ساخت بهترین اسپرسو ساز از قهوه‌جوش‌های ساده گرفته تا موکاپات‌ها و اسپرسوسازهای برقی برای دم‌کردن قهوه‌ روبه‌رو هستیم که هر کدام با قابلیت‌ها و مزایای ویژه به نیاز قهوه‌دوستان پاسخ می‌گویند.

۱۹- اسپرسوساز واکاکو مدل Nanopresso
راهنمای خرید بهترین اسپرسوساز خانگی
نانوپرسو یک اسپرسوساز قابل حمل، محصول شرکت واکاکو (Wacaco) بوده. شما می‌توانید بدون نیاز به برق و تنها با نیروی دست خود برای پمپاژ، توسط این دستگاه قهوه اسپرسو دلخواه خود را تهیه نمایید. ابعاد مناسب و استفاده سریع و آسان از ویژگی‌های این محصول منحصر به‌فرد است و به‌دلیل وزن مناسب این محصول، به‌راحتی می‌توانید در خانه، محل کار، تفریح و… از طعم عالی نوشیدنی خود لذت ببرید. در این مدل، پودر قهوه و آب جوش هریک دارای محفظه مخصوص به خود است.

آموزش استفاده از اسپرسوساز دستی وکاکو Nanopresso
جهت استفاده از نانوپرسو در ابتدا قهوه آسیاب شده را به کمک پیمانه در فیلتر سبد قهوه قرار دهید سپس فشار کمی به سطح قهوه آسیاب شده وارد نمایید و آب جوش را در مخزن آب بریزید. حال پیستون را از حالت قفل به حالت پمپ تغییر دهید و شروع به چند بار پمپ کردن کنید تا اسپرسو عالی با خامه خارج شود.

این اسپرسوساز مناسب برای افرادیست که دوستدار طعم خوش قهوه در تمامی زمان و مکان‌ها هستند.

اطلاعاتی از اسپرسوساز دستی وکاکو Nanopresso
مدل اسپرسوساز Nanopresso
شرکت سازنده wacaco
توان ندارد – دستی
قابلیت تولید کف شیر دارد
قابلیت استفاده از پودر قهوه
فشار بخار ۱۸ بار
آسیاب قهوه ندارد
سیستم کاپوچینو ساز ندارد
مخزن شیر ندارد
نوشیدنی‌های قابل تهیه اسپرسو، ریسترتو، لانگو
سایر مشخصات پرکردن مخزن با آب گرم به دلیل عدم امکان گرم کردن آب
ابعاد مناسب
وزن کم
کارایی بدون نیاز به برق
آماده سازی در زمان اندک
کیفیت بالای ساخت
طراحی منحصر بفرد
دارای فنجان و پیمانه
خرید اسپرسو ساز دستی وکاکو Nanopresso از دیجی‌کالا
خرید اسپرسو ساز دستی وکاکو Nanopresso
۱۸- قهوه ساز دلونگی مدل BCO320
راهنمای خرید بهترین اسپرسوساز خانگی
اسپرسوساز «دلونگی» (Delonghi) مدل BCO320، بسیار ساده، زیبا، متفاوت و درعین‌حال کاربردی طراحی‌شده است. این محصول ساده، برای مصارف خانگی طراحی تولیدشده است. همچنین این اسپرسوساز دارای سینی چکه گیر هم است که بر نظافت و تمیزی روند کار، تاثیر زیادی دارد. از دیگر مزیت‌های این دستگاه می‌توان به قابلیت درست کردن قهوه فرانسه با ظرفیت ۱۰ فنجان اشاره کرد. مدل BCO320 قابلیت درست کردن قهوه اسپرسو با ظرفیت ۴ فنجان به‌صورت هم‌زمان دارد. لازم به ذکر است که صفحه گرم نگه‌دارنده این محصول، می‌توان تا مدت زیادی، قهوه فرانسه شمارا گرم نگه دارد.

اطلاعاتی از اسپرسوساز دلونگی مدل BCO320
مدل اسپرسوساز BCO320
شرکت سازنده Delonghi
توان ۱۷۰۰ وات
قابلیت استفاده از پودر قهوه
فشار بخار ۳٫۵ بار
آسیاب قهوه ندارد
سیستم کاپوچینو ساز دارد
مخزن شیر ندارد
نوشیدنی‌های قابل تهیه امکان تهیه انواع قهوه، شیر، کاپوچینو
سایر مشخصات دارای صفحه گرم نگهدارنده
خرید اسپرسوساز دلونگی مدل BCO320 از دیجی‌کالا
اسپرسوساز دلونگی مدل BCO320
۱۷- اسپرسوساز نسپرسو مدل Pixie Krups
راهنمای خرید بهترین اسپرسوساز خانگی
اسپرسوساز «نسپرسو» مدل «Pixie Krups»، دستگاهی محبوب است که با ظاهری زیبا و حجمی کوچک می‌تواند قهوه‌ی اسپرسوی بسیار خوش‌طعمی تولید کند. این دستگاه توسط کپسول‌های اسپرسوی شرکت نسپرسو تغذیه می‌شود و در پشت آن، مخزن آب قرار دارد. کیفیت بالای کپسول‌های نسپرسو طعم دل‌چسبی ایجاد می‌کند که کمتر کسی است که از آن راضی نباشد. زیر لیوان و زیر خروجی دستگاه ، ظرف جمع‌آوری چکه و مایع قرار دارد تا محل استفاده تمیز باقی بماند. بدنه‌ی این دستگاه ترکیبی از فلز و پلاستیک است که ظاهری مدرن به آن می‌بخشد و در تمامی دکورها و آشپزخانه‌ها قابل‌استفاده است
+ نوشته شده در چهارشنبه 13 اسفند 1399ساعت 18:01 توسط یاسر | | تعداد بازدید : 6

خصوصیات افراد ناموفق را بشناسید

با توجه به علائم ذکر شده در بخش بعدی ، شما می توانید از ویژگی های افراد ناموفق مطلع شوید تا اشتباهات آنها را تکرار نکنید.

می توانید افراد شکست خورده را بشناسید و از آنها بیاموزید تا هنگام پیشرفت اشتباه نکنید. عادت های بد ، چه کوچک و چه بزرگ ، گاهی اوقات می توانند زندگی و کار شما را به طور جدی مختل کنند.

البته ، هیچ کس کامل نیست و در بیشتر موارد ، عادت های بد منجر به مشکلات نسبتاً کوچکی می شود. اگر یکی از این عادت ها را دارید و آن را در خود تشخیص می دهید ، جای نگرانی نیست. اما در موارد شدیدتر ، این عادت ها می تواند مانع موفقیت شما شود. بیایید ۱۱ عادت افراد شکست خورده را بررسی کنیم.

۱٫ دهان خود را بسته نگه می دارند. این افراد تمام وقت سکوت می کنند و از مسیر خارج نمی شوند. وارونه بودن می تواند محافظ خوبی برای حفظ شغل فعلی شما باشد ، اما باعث کندی پیشرفت شما نیز می شود.

اگر فکر می کنید افراد اطراف شما از ترس انتقام از آموزش منصرف شده اند ، این محیط سالم نیست. اما اگر تنها شما هستید که این مشکل را دارید ، پس علت را در خود پیدا کنید.

۲٫ آنها همیشه دیر هستند؛ اتفاقاتی برای هر کسی ممکن است بیفتد که باعث تاخیر و بدبختی شود ، اما تکرار این روند در یک محیط حرفه ای غیر قابل قبول است. تاخیر باعث می شود شما بی خیال و غیرقابل اعتماد شوید. مطالعه ای از دانشگاه سانفرانسیسکو نشان داد که تأخیر با برخی از ویژگی های شخصیتی مانند اضطراب ، عدم کنترل رفتار فرد و تمایل به ایجاد هیجان همراه است.

۳٫ من کینه دارم؛ شما نیازی نیست که یک فرد شاد باشید و ۱۰۰٪ از افراد اطراف خود خوشحال باشید.

خصوصیات افراد ناموفق را بشناسید

این طبیعی و خوب است که شما در زندگی از مردم خوشتان نمی آید یا به آنها اعتماد ندارید. اما نارضایتی شدید فقط وقت و انرژی ارزشمند شما را از دست می دهد. حتی یک مطالعه جدید نشان داده است که عدم رضایت می تواند پیامدهای منفی برای سلامتی شما داشته باشد. بنابراین یاد بگیرید بعضی چیزها را از دست بدهید.

۴٫ معمولاً سازگار هستند. سازگاری تاکتیکی برای بقا در دوران مدرسه است ، نیازی نیست که وقتی اجاق بزرگسالی هستید و حرفه خاصی دارید آن را دنبال کنید. مراقبت از طرز فکر دیگران را به پایان برسانید و در نهایت با طناب دیگران در چاه باشید تا آنها را همراهی کنید. آنچه را که برای شما مهم است انجام دهید. اگر بخواهید تمام وقت خود را به کار دیگران اختصاص دهید ، هرگز روی پاهای خود نخواهید ایستاد.

۵٫ آنها بی رویه خرج می كنند. اگر تمایل به خرید و خرج کردن برای شما سیری ناپذیر است ، در طولانی مدت با مشکلات مالی روبرو خواهید شد. به گزارش ناز وب ، پس انداز برای آینده شما بسیار مهم است. با شناخت عوامل روانشناختی اسراف برای همیشه از شر این عادت بد خلاص شوید.

۶٫ آنها کار خود را به تعویق می اندازند. تأخیر جنبه های منفی بسیاری دارد. به طور جدی ، سهل انگاری در محل کار می تواند منجر به اتلاف وقت ، هزینه و از همه مهمتر احترام به مردم شود.

۷٫ دروغ می گویند؛ این یک مورد کاملا واضح است و درمان آن بسیار ساده است ، صادقانه بگویم! بسیار آسان است که در دام دروغ بگویید و مجبور شوید دروغ های بیشتری بگویید. این عادت را ترک کنید. داستانهای زیادی درباره مردم وجود دارد

خصوصیات افراد ناموفق را بشناسید

آنها با پیشرفت دروغ و فریب راه پیشرفت را هموار کرده و موفق شده اند ، اما این بدان معنا نیست که ما باید از این طریق پیشرفت خود را داشته باشیم.

۸٫ غرغر می کنند؛ شکایت و غر زدن برای برخی افراد مانند یک ورزش رقابتی است. همه می خواهند با غر زدن بیشتر برنده شوند. بعضی اوقات خوب است که نارضایتی خود را بیان کنید ، اما مراقب باشید کسی که شبانه روز غر می زند و هرگز متوقف نشود ، نباشد.

۹٫ آنها پل های خود را می سوزانند. بعضی اوقات در زندگی لازم است بعضی از پل ها را بسوزانیم ، به عنوان مثال اگر فرد آن طرف پل فردی سمی و خطرناک باشد. با این حال ، این یک استثنا است و یک قاعده دائمی نیست. وقتی مراحل مختلف زندگی و کار خود را طی می کنید ،

با افرادی که با آنها تماس گرفته اید به عنوان غریبه رفتار نکنید. اگر در آینده دوباره با آنها بروید ، این می تواند یک مشکل جدی برای شما باشد.

۱۰٫ آنها نمی توانند از خود مراقبت کنند. شما می توانید به همه موفقیت های دنیا دست پیدا کنید ، اما اگر نتوانید سالم بمانید ، طولانی نخواهد ماند. اجازه ندهید استرس و تنش زندگی باعث شود شما از ورزش و تغذیه سالم غافل شوید و از همه مهمتر از خود غافل شوید. دیر یا زود ، این انتخاب شما را غرق می کند و می تواند جان شما را بگیرد.

+ نوشته شده در يکشنبه 10 اسفند 1399ساعت 11:50 توسط یاسر | | تعداد بازدید : 6

نکاتی مهم در مورد یخ زدایی مواد غذایی

اگر شما از جمله زنانی هستید که دوست دارید بهترین روش ها را برای یخ زدایی هر ماده غذایی یاد بگیرید ، بد نیست نکات زیر را در نظر بگیرید.

شیرینی
۱- بهترین روش برای یخ زدایی شیرینی ها این است که آنها را به مدت نیم ساعت تا ۴۵ دقیقه قبل از خوردن از فریزر خارج کرده و در دمای اتاق قرار دهید …
۲٫ یخ زدایی کیک ها در مایکروویو نه تنها باعث سست شدن آنها می شود ، بلکه طعم آنها را نیز خراب می کند.

گوشت
۱- اگر قصد نگهداری طولانی مدت گوشت را دارید ، باید فوراً آن را تا حد ممکن سرد کنید تا کیفیت و ارزش غذایی آن در بالاترین سطح باقی بماند.
۲- در صورت وجود سوراخ یا پارگی در بسته بندی گوشت ، آب سطح آن می تواند به سرعت تبخیر شده و لکه های سفید رنگی به نام سوختگی منجمد در سطح پارچه دیده شود.
۳- اگر لکه های سیاه قبل از انجماد روی گوشت نباشد و بعد از انجماد ظاهر شود ، احتمال آلودگی قارچی در این قسمت از گوشت دور از انتظار نیست.
۴- بهتر است به دلیل خرد شدن بافت گوشت ، آزاد سازی آنزیم ها و انجام چندین فرآیند و دستکاری در این گوشت ، گوشت چرخ کرده را در فریزر نگهداری نکنید.
۵- ذوب گوشت باید بسیار کند و تدریجی باشد ، به طوری که قطرات آب سوزنی از آن خارج شود و مواد مغذی آن به شکل خون از بین نرود.
۶ – اگر گوشت قرمز را ۲۴ ساعت قبل از خوردن از فریزر خارج کرده و در طبقات پایین یخچال قرار دهید ، مطمئن باشید که یخ به درستی باز شده است.
۷ – اگر زمان کافی برای آب شدن گوشت ندارید ، می توانید آن را مستقیماً در ظرف قرار دهید تا از دست دادن مواد مغذی در خون جلوگیری کند.
۸- مرغ را به مدت ۱۲ ساعت و ماهی و میگو را به مدت ۸ ساعت قبل از خوردن از فریزر گرفته و در طبقات پایین یخچال بگذارید تا آب شود.
۹ – استفاده از اجاق مایکروویو یکی از آسان ترین راه ها برای یخ زدایی هر گوشت است.
۱۰ – قرار دادن انواع گوشت در آب روش خوبی برای باز کردن یخ و از دست دادن مواد مغذی آنها نیست.

نکاتی مهم در مورد یخ زدایی مواد غذایی
سبزیجات
۱ – آسانترین راه برای باز كردن بستنی از سبزیجات ، سوپ ، برنج ، كرفس یا كاكائو این است كه آنها را فقط ۲ ساعت قبل از مصرف از فریزر خارج كنید.
۲ – قرار دادن سبزیجات منجمد در مایکروویو به مدت ۲ تا ۳ دقیقه نیز می تواند یخ آنها را به میزان قابل توجهی از بین ببرد.
۳ – یک روش بسیار آسان برای باز کردن یخ از سبزیجات خام یا پخته شده که باید جوشانده و گرم شوند ، بلافاصله پس از خارج شدن از فریزر آنها را در قابلمه بریزید.
۴- برای جلوگیری از قهوه ای شدن قارچ در فریزر می توانید آن را با کمی آبلیمو مخلوط کرده و سپس یخ بزنید. قارچ های یخ زده اگر از فریزر خارج شوند در کمتر از نیم ساعت باز می شوند.
۵- بهتر است ذرت ، نخود و قارچ را در دمای اتاق و بدون استفاده از اجاق مایکروویو ذوب کنید تا از تغییر رنگ یا طعم آن جلوگیری شود.
۶ – هرگز از ظرف پر آب برای باز كردن یخ سبزیجات استفاده نكنید. این باعث می شود طعم طبیعی خود را از دست بدهند.
۷ – برای جلوگیری از تغییر طعم و رنگ هویج ، آنها را کمی قبل از انجماد و ذوب شدن در دمای اتاق بجوشانید.
فست فود
۱ – اگر برنج پخته و پخته شده را در فریزر قرار دهید ، می توانید ظرف را در آشپزخانه قرار دهید تا یخ به مدت ۳ ساعت باز شود.
۲ – انواع برنج های ساده و مخلوط را می توان با قرار دادن بشقاب آنها روی حرارت غیر مستقیم ، مانند سماور یا قوری یا برقی ، به راحتی ذوب و گرم کرد.
۳ – خورش های پخته و منجمد را می توان با قرار دادن آنها در مایکروویو یا روی گاز حرارت مستقیم ، به راحتی ذوب کرد.
ماکارونی و گوجه فرنگی
۱ – بهتر است قبل از انجماد رب را از قوطی خارج کرده و در نایلون کوچک به صورت نازک بپیچید.
۲ – اگر بسته های کوچک ماکارونی را به مدت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه در دمای اتاق قرار دهید ، یخ ها به راحتی باز می شوند.
۳ – بهتر است گوجه فرنگی ها را به درستی و پوست گرفته داخل فریزر قرار دهید. برای یخ زدایی ، کافی است یک ساعت قبل از مصرف آن را از فریزر خارج کنید.
۴- قرار دادن گوجه فرنگی یخ زده در گلدان با خورشت یا تابه املت راهی سریع برای باز کردن یخ آنها است.

آجیل
۱- برای یخ زدن آجیل مانند آجیل و میوه های خشک ، باید آنها را درون یک نایلون ضخیم سبک قرار دهید و پس از خارج شدن هوای داخل نایلون ، درب آن را محکم ببندید. سپس نایلون را در ظروف پلاستیکی فریزر قرار داده و پس از بستن آن را در فریزر قرار دهید. بهترین و مناسب ترین راه برای باز کردن یخ از مغزها قرار دادن آنها برای مدت ۲ تا ۳ ساعت در دمای اتاق است.
۲ – میوه های خشک را می توانید به جای یخ زدگی در کمد آشپزخانه نگه دارید ، زیرا ماندگاری این مواد غذایی طولانی است.
۳ – در صورت امکان آجیل های خام یا نمک را با پوست آنها فریز کنید. این کار باعث می شود تا هنگام ذوب شدن طعم خود را از دست ندهند.
۴- هرگز از مایکروویو برای باز کردن بستنی استفاده نکنید. این باعث سفت شدن آنها می شود.
۵- تفت دادن آجیل خام یا نمک منجمد در ظروف چدنی بدون استفاده از نمک یا روغن نیز روش خوبی برای یخ زدایی و طعم دادن آنها است.

https://today-news.ir/نکاتی-مهم-در-مورد-یخ-زدایی-مواد-غذایی/

+ نوشته شده در يکشنبه 10 اسفند 1399ساعت 11:50 توسط یاسر | | تعداد بازدید : 7

چگونه زعفران تقلبی را تشخیص دهیم؟

چگونه زعفران تقلبی را تشخیص دهیم؟

اگرچه خلوص یا عدم وجود زعفران به راحتی در آزمایشگاه ها قابل شناسایی است ، اما تشخیص مصرف کننده به راحتی امکان پذیر نیست.

افزایش وزن زعفران با خیساندن این گیاه در چربی ، عسل و غیره. آیا حرفه ای ترین روش کلاهبرداری در فروش زعفران است و رنگ آمیزی قسمتهای سفید این گیاه با رنگ طبیعی زعفران معتبرترین روش کلاهبرداری طلای قرمز است که به راحتی توسط مصرف کنندگان انجام می شود. هیچ تشخیصی وجود ندارد ، اما اطلاعات زیر می تواند به شما در خرید این محصول کمک کند.

کلاهبرداری زعفران به مخلوط گیاهی شبیه زعفران با این محصول محدود نمی شود ، بلکه زعفران تقلبی حتی شامل افزایش وزن با چربی ، عسل ، نمک و شکر نیز می شود ، زیرا این گیاه ارزش بالایی دارد و هر گرم آن بیش از ۵۰۰۰ تومن است. در بازار به فروش می رسد ، بنابراین دلالان را به سمت غش و غش زعفران با هر آنچه که می توانند جلب می کند.

یکی از راه های تقلب زعفران خیساندن کلاله های آن با نوعی چربی ، شکر ، نمک یا عسل و افزایش وزن آن است.
در این روش کلاهبرداران به طور حرفه ای و البته حرفه ای تقلب می کنند ، بنابراین تشخیص خلوص و کمبود زعفران به راحتی امکان پذیر نیست ، زیرا ماه ها است که با خیساندن این گیاه در مواد دیگر تلاش می کنند سود بیشتری کسب کنند.

کلاهبرداران حرفه ای بسیار ماهر این مواد را به عنوان محلول بر روی کلاله های زعفران اسپری می کنند و هنگام خشک شدن ، وزن زعفران افزایش می یابد که به راحتی قابل تشخیص نیست.

روش های شناسایی عسل یا زعفران روغنی!

اگرچه خلوص یا عدم وجود زعفران به راحتی در آزمایشگاه ها قابل تشخیص است ، اما تشخیص آن برای مصرف کنندگان آسان نیست. برای دیدن ماده خاصی روی آن با دست یا روی کاغذ خرد می شود و کاغذ و انگشتان آن چرب می شوند که در این صورت مشخص می شود که زعفران با چربی خاصی آغشته می شود تا اضافه وزن پیدا کند.

چگونه زعفران تقلبی را تشخیص دهیم؟

رنگ آمیزی مصنوعی ، جعلی خطرناک در زعفران

روش دیگر تقلب در زعفران استفاده از رنگ های مصنوعی است. اگر از رنگ های مصنوعی در زعفران استفاده شود ، می توان آن را در آزمایشگاه یافت ، زیرا قدرت رنگ پایین آن نشان دهنده این فریب است.
این رنگ های مصنوعی برای سلامتی انسان بسیار خطرناک است و در واقع گل هایی که از مکه به صورت زعفران و اغلب به صورت پودر وارد کشور می شوند از جمله این رنگ های مصنوعی خطرناک هستند.

کلاهبرداری که در آن کلاهبرداران می توانند قسم بخورند!

روش دیگر تقلب در زعفران استفاده از رنگ طبیعی این گیاه برای رنگ آمیزی سایر قسمتهای زعفران سفید و مخلوط کردن آن با این محصول است ، این روش معتبرترین روش تقلب است که متأسفانه بسیار متداول شده است.
جعل کنندگان و تأمین کنندگان نیز می توانند به خلوص زعفران خود قسم بخورند ، زیرا آنها چیزی جز زعفران در آن استفاده نکرده اند ، اما شناسایی این نوع کلاهبرداری برای مصرف کنندگان بسیار دشوار است.

+ نوشته شده در يکشنبه 10 اسفند 1399ساعت 11:49 توسط یاسر | | تعداد بازدید : 6

ارور 503 در سایت وردپرسی

یا تا به حال با ارور 503 در سایت وردپرسی خود مواجه شده اید؟ این خطا فقط به ما می گوید سرویس در دسترس نیست. همین! مشکلی که در مورد ارور 503 وجود دارد این است که، هیچ سرنخی درمورد علت ایجاد آن بیان نمی کند و این باعث می شود کاربران مبتدی بسیار نا امید شوند. در این مقاله به شما آموزش رفع خطای 503 را در سایت های وردپرسی نشان خواهیم داد.

https://elementorthemes.ir/%da%86%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%d8%ae%d8%b7%d8%a7%db%8c-503-%d8%b1%d8%a7-%d8%a8%d8%b1%d8%b7%d8%b1%d9%81-%da%a9%d9%86%db%8c%d9%85%d8%9f/


اموزش رفع خطای 503


خطای 503 در سرورهای مختلف با پیغام های مختلفی نمایش داده می شود و این بسته به پیکربندی سرور دارد. همه پیام های زیر به خطای 503 اشاره دارند.


503 Service Unavailable

Http/1.1 Service Unavailable

HTTP Server Error 503

HTTP 503

503 Error

503 HTTP Error

چه زمانی خطای 503 رخ می دهد؟

چطور خطای 503 را در سایت وردپرسی رفع کنیم؟

1: غیر فعال کردن تمام پلاگین های وردپرس

2: قالب پیش فرض وردپرس را فعال کنید

3: رفع خطای 503 از طریق بررسی ارور لاگ

4: سایر روش های عیب یابی ارور 503 وردپرس

چه زمانی خطای 503 رخ می دهد؟

خطای service unavailable 503 هنگامی رخ می دهد که سرور وب سایت شما قادر به دریافت پاسخ مناسب از یک اسکریپت PHP نیست. این اسکریپت PHP می تواند یک افزونه وردپرس، یک قالب یا یک قطعه کد سفارشی php باشد. بیایید دلایل رخ داد این خطا، سپس روش های رفع آن را بررسی کنیم.


همه شرکت های ارائه دهنده هاست اشتراکی میزان ثابتی از منابع را برای هر حساب کاربری ارائه می دهند. بنابراین برای وب سایت های مستقر بر هاست های اشراکی، محدودیت استفاده از منابع سرور وجود دارد. یکی از دلایل رخداد خطای 503 زمانی است که سرور منابع مورد نیاز را برای اجرای اسکریپ های سایت شما در اختیار نداشته باشد.


یکی دیگر از دلایل رخدادن خطای 503 در اثر استفاده سنگین از منابع سرور یا حمله DDoS است. در این شرایط معمولا این خطا به طور خودکار و بعد از چند دقیقه از بین می رود. حمله‌ دی داس زمانی رخ می‌دهد که حجم زیادی از تقاضا به صورت عمدی به‌ سمت سرور سایت هدایت می شود. این درخواست ها باعث کندی سرور یا حتی از کار افتادن سرویس می‌شود. هدف هکر نیز دقیقا ازکار انداختن سایت شما است.


اما اگر ارور 503 به دلیل کد های حاوی خطا در وب سایت شما ایجاد شده باشد، این خطا ادامه خواهد داشت، مگر اینکه کدی که باعث ایجاد آن شده را پیدا و غیرفعال کنید. ما قصد بررسی این نوع خطاها را داریم. هر چند گذری هم به سایر روشهای رفع خطای 503 خواهیم انداخت.


نکته: در صورتیکه سایت شما منابع بیشتری نیاز دارد باید فکر هاست های اشتراکی را از سر خود بیرون کنید. چون این احتمال وجود دارد با کمبود منابع مواجه شوید و این می تواند به از دست رفتن کاربران شما منجر شود.اگرچه کار با وردپرس آسان و راحت است، با این وجود یکسری خطاهای وردپرسوجود دارند که باعث ترس و هراس شما می شوند. درباره خطاهای رایج وردپرس بدانید.

چطور خطای 503 را در سایت وردپرسی رفع کنیم؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم، این خطا زمانی ایجاد می شود که سرور وب سایت شما قادر به دریافت پاسخ مناسب از یک اسکریپت PHP در حال اجرا نیست. برای رفع آن، تمام اسکریپت های غیر ضروری PHP را باید یکی یکی غیرفعال می کنیم تا اینکه علت خطا مشخص شود. بیایید با غیر فعال کردن پلاگین ها شروع به رفع خطای 503 کنیم.


1: غیر فعال کردن تمام پلاگین های وردپرس

همه پلاگین های وردپرس در واقع اسکریپت های PHP هستند. در ادامه شما باید همه پلاگین ها را غیر فعال کنید. از آنجا که با وجود ارور 503 شما نمی توانید وارد پیشخوان وردپرس شوید. باید با استفاده از اکانت FTP خود یا با استفاده از File Manager در سی پنل هاست خود اقدام به غیر فعال کردن افزونه های وردپرس کنید. در تصویر زیر فایل منیجر در دایرکت ادمین نمای داده شده است. برای این منظور:


از مسیر جاری سایت وارد wp-content شده سپس پوشه plugins را مثلا به plugin_old تغییر نام دهید.

تغییر نام پوشه پلاگین در هاست


در مرحله بعد، شما باید یک پوشه جدید ایجاد کنید و نام آن را plugins قرار دهید.

اکنون باید به سایت وردپرس خود مراجعه کنید تا ببینید این خطا برطرف شده است یا خیر.

اگر این کار جواب داد، به این معنی است که یکی از افزونه نصب شده در وب سایت شما باعث ایجاد خطای 503 می شود.

پوشه plugins خالی را حذف کرده و پوشه plugin_old را دوباره به plugins تغییر نام دهید. همه افزونه های شما حتی بعد از این تغییر نام مجدد، هنوز غیر فعال هستند.

رفع خطای 503 : حذف پوشه پلاگین


حالا، افزونه های وردپرس را یکی یکی فعال کنید. برای این منظور، وارد پیشخوان وردپرس شده و از بخش افزونه های نصب شده، به نوبت آنها را فعال کنید.

هربار سایت را در مرورگر نمایش دهید اگر دوباره ارور 503 نمایش داده شد، شما به افزونه ای که موجب خطا شده رسیده اید. افزونه مورد نظر را برای همیشه غیر فعال کنید. سپس از سازنده افزونه برای رفع این مشکل راهنمایی بگیرید.

2: قالب پیش فرض وردپرس را فعال کنید

اگر غیرفعال کردن افزونه ها مشکل را برطرف نکرد، راه حل بعدی رفع مشکل 503 بازگشت به قالب پیش فرض وردپرس خواهد بود. برای اینکار باید قالب وردپرس فعلی را غیرفعال کنید. طبق مراحل زیر اینکار را می توان انجام داد:


ابتدا باید با استفاده از یک سرویس دهنده FTP یا File Manager وارد cPanel هاست خود شوید. از مسیر ریشه سایت (public_html)، به wp-content سپس به پوشه themes وارد شوید.

قالب فعال خود را پیدا کرده و به عنوان نسخه پشتیبان در رایانه خود ذخیره کنید. برای اینکار در پوشه theme قالب خود را انتخاب و در پایین صفحه بر روی دکمه add to clipboard کلیک کنید. سپس در کادر Compress clipboard files to یک نام برای بک آپ خود وارد کنید و بر روی دکمه create کلیک کنید.

شما می توانید از مسیری که در مرحله قبل مشاهده کردید (در اینجا پوشه قالب هاست) فایل فشرده بک آپ خود را دانلود کنید.

رفع ارور 503 : بک آپ از قالب وردپرس از طریق هاست


پس از ذخیره کردن بک آپ ، پوشه قالب را از وب سایت خود حذف کنید. در این مثال قالب ما appart است.

اگر قبلاً قالب پیش فرضی مانند دو هزار و هفده یا دو هزار و شانزده را نصب کرده باشید، به صورت خودکار فعال می شود. اگر هیچ کدام از این قالبها را ندارید، می توانید یکی از قالب های پیش فرض را در وب سایت خود نصب کنید.

سایت خود را در مرورگ مشاهده کنید، اگر خطای 503 رفع شده و سایت شما نمایش داده شد، مشکل از قالب شماست. شما می توانید این مشکل را طراح قالب در میان بگذارید.

3: رفع خطای 503 از طریق بررسی ارور لاگ

گاهی اوقات زمان کافی برای غیر فعال کردن تکی افزونه و قالب نداریم. در این موارد می توانید فایل ارور لاگ را باز کنید و خطای مربوطه را پیدا کنید. برای این منظور، در دایرکرت ادمین یا سی پنل خود واردشوید. در مسیر public_html یک فایل به نام log_errors وجود دارد. در سی پنل بر روی فایل ارورلاگ راست کلیک کرده و view را انتخاب کنید. در لیست خطاهای نمایش داده شده به دنبال سطری بگردید که در همان زمان خطای 503 رخ داده است.


به عنوان مثال، در یکی از سایت های وردپرسی، خطای 503 را مشاهده کردیم. بعد از بررسی ارور لاگ متوجه شدیم این خطا از قالب نصب شده است. در تصویر زیر این خطا را برای شما با کادر قرمز رنگ مشخص کرده ایم.


+ نوشته شده در شنبه 9 اسفند 1399ساعت 17:44 توسط یاسر | | تعداد بازدید : 10

روفرشی جدید، انواع کاور فرش را از کجا بخرم؟

کاور فرش را واقعا لازم داریم؟ این روزها قیمت فرش حتی فرش ماشینی هم سرسام آور شده است. برای اینکه فرش تان آسیب نبیند، باید روی آن را با پارچه ای بپوشانید. قدیمها خانمهای خانه روی فرش ملحفه پهن میکردند. این روش اگرچه زیبایی خانه را از بین میبرد یک مشکل دیگر هم داشت. بافت الیاف ملحفه نازک است و اگر چیزی روی آن بریزد فرش خراب می شود. این روزها صنعت نساجی مشکل تمیز ماندن فرش را حل کرده است. انواع روفرشی جدید در بازار موجود است. در این مطلب چیدانه درباره این کالای مفید و کاربردی بیشتر میخوانید.

https://carpetm.ir/%d8%b1%d9%88%d9%81%d8%b1%d8%b4%db%8c-%d8%ac%d8%af%db%8c%d8%af%d8%8c-%d8%a7%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%b9-%da%a9%d8%a7%d9%88%d8%b1-%d9%81%d8%b1%d8%b4-%d8%b1%d8%a7-%d8%a7%d8%b2-%da%a9%d8%ac%d8%a7-%d8%a8%d8%ae/

کاور فرش زکسیس

کاور فرش زکسیس

انواع کاور فرش

کاور فرش زکسیس

02155100794

کاور فرش زکسیس

کاور فرش زکسیس

کاور فرش جدید

کاور فرش زکسیس

02155100794

روفرشی چیست؟

روفرشی پارچه‌ای با بافت ضخیم است که مثل فرش طرح‌های جذاب و زیبا دارد. اگر فرش دست‌باف یا ماشینی دارید و نمی‌خواهید کثیف و لک‌‌آلوده شود؛ باید یک کاور فرش خوب بخرید تا از قالی‌تان که این همه پول برای‌اش داده‌اید، محافظت کند.


کاور فرش زکسیس

کاور فرش زکسیس

انواع کاور فرش

کاور فرش زکسیس

02155100794

کاور فرش به چه درد می‌خورد؟

روفرشی یا کاور فرش صرف‌نظر از طرح زیبایش، سبب حفاظت از فرش گران‌قیمت شما می‌شود. البته اگر قالی عیبی هم داشته باشد، با انواع روفرشی جدید می‌توان، این نقایص را پوشاند.


کاور فرش زکسیس

کاور فرش زکسیس

کاور فرش جدید

کاور فرش زکسیس

02155100794

مزایای استفاده از روفرشی

محافظت رنگ فرش از تابش نور خورشید و ایجاد رنگ‌پریدگی

پوشاندن عیوب فرش

پیش‌گیری از لک شدن فرش

پیش‌گیری از کثیفی و خاک گرفتن فرش

کاهش مرتبه‌های نیاز به شستشوی فرش در سال

جلوگیری از سائیدگی بافت فرش

تنوع طرح‌ها و مدل‌ها برای کف منزل

روکش موقت برای مواقع مهمانی که نمی‌خواهید فرش را جمع کنید

کاور فرش زکسیس

کاور فرش زکسیس

کاور فرش جدید

کاور فرش زکسیس

02155100794

انواع کاور فرش

اگر می‌خواهید روفرشی جدید بخرید باید در نظر داشته باشید کهتولید کننده عمده این کالا، مدل‌های بسیار متنوعی را به بازار عرضه می‌کند؛ برای آشنایی بیشتر با این سبک‌ها و جنس‌ها می‌توانید این مطلب را تا انتها بخوانید یا با مراجعه حضوری به شوروم زکسیس، از کارشناسان این شرکت درباره انتخاب کاور فرش کمک بگیرید.


کاور فرش زکسیس

کاور فرش زکسیس

انواع کاور فرش

کاور فرش زکسیس

02155100794

جنس کاور فرش

روفرشی ابریشمی: این کاورهای فرش از الیاف ابریشم مصنوعی بافته می‌شوند و چون نرم‌اند برای افرادی که عادت به نشستنن روی زمین دارند یا کودک خردسال‌شان روی زمین چهار دست و پا راه می‌روند، مناسب‌تراند.

روفرشی مخمل ابریشم: این جنس بسیار نرم است و به خاطر مخمل بودن وزن بالایی دارد و روی فرش لیز نمی خورد.

روفرشی مخمل: روفرشی های مخمل اصولا ترکیبی از مخمل و نخ هستند و کیفیت خوبی دارند

روفرشی دوشانل: جنس آن همانند روفرشی مخمل است، منتهی نخ های به کار رفته در آن هر دو مخمل اند و ترکیبی از مخمل و نخ معمولی نیست. همین ویژگی آنها را سنگین تر کرده است‌.

روفرشی زرکدار: یکی از نخ های به کار رفته در نوع مخمل در این مدل از نخ زرک است.


+ نوشته شده در شنبه 9 اسفند 1399ساعت 17:43 توسط یاسر | | تعداد بازدید : 10

تکنیک های تمیز کردن دیوار

برای هر لکه روی دیوار از چه مواد شوینده و دستمال استفاده کنیم؟

کم کم به فصل عقب کشیدن پرده ها و نور صبحگاهی که به دیوار خانه می تابد نزدیک می شویم. به طور طبیعی ، دیدن یک دیوار لک شده صبح بهار شما را خراب می کند ، بنابراین اکنون بهترین زمان برای فکر کردن روی لکه های دیوار است.

تمیز کردن دیوارها آنطور که فکر می کنید دشوار نیست ، اما چند روش وجود دارد که باید آنها را بخاطر بسپارید. قبل از شروع هر کاری به خاطر داشته باشید که برای تمیز کردن دیوار به تعدادی حوله تمیز نیاز دارید ، زیرا قطعاً نمی خواهید پس از پایان کار ، اثر حوله روی دیوار را پاک کنید. نکته دوم این است که شما باید نوع لکه های دیوار را بشناسید. لکه های مختلف روی دیوار به روش های مختلف از بین می رود. با خواندن مقاله زیر خواهید فهمید که برای هر لکه چه ماده شوینده و دستمال استفاده کنید.

روش های تمیز کردن لکه های دیوار ، لکه های روی دیوار
برای تمیز کردن دیوار به چند حوله تمیز احتیاج دارید

دوده و سیاه

قبل از شروع به تمیز کردن لکه ها و خاموشی های دیوار ، ابتدا گرد و غبار دیوار را جارو برقی بکشید. مراقب باشید جاروبرقی را به دیوار نچسبانید و این کار را در فاصله کمی انجام دهید زیرا سر جارو برقی تمیز نیست و لکه هایی به جا می گذارد. در مرحله بعد نیز از بالای دیوار به پایین همین کار را با بخارپز انجام دهید. برای از بین بردن لکه ها و سیاهی اطراف بخاری از مواد شوینده لباس و یک حوله تمیز استفاده کنید. مقداری از پودر را با آب مخلوط کرده و دوده را پاک کرده و با پارچه تمیز لکه دار کنید تا تمیز شود ، سپس دیوار را با پارچه کتانی دیگر خشک کنید. بهتر است مخلوطی که تهیه می کنید غلیظ باشد تا اثر بهتری داشته باشد.

تکنیک های تمیز کردن دیوار

لکه ها ممکن است از دوده باشند و تا این لحظه با تلاش شما باقی بمانند ، بنابراین اکنون باید از پاک کننده های قلیایی بیشتری استفاده کنید. یکی از بهترین پاک کننده های قلیایی سولفات تری سدیم است. یک تا دو قاشق غذاخوری سولفات تری سدیم را در ۴ لیتر آب ولرم حل کنید. یک اسفنج تمیز برداشته ، آن را در محلول آغشته کرده و دوده را روی دیوار بشویید. سپس آن را با یک اسفنج تمیز و مرطوب از روی دیوار پاک کنید. توجه داشته باشید که اگر مقدار سولفات تری سدیم از دو قاشق غذاخوری بیشتر شود ، دیواره کدر و کدر می شود. اگر لکه هایی روی ترک ها یا خطوط دیواری وجود دارد ، می توانید از مسواک یا مسواک استفاده کنید. عینک و ماسک را فراموش نکنید.

پاستیل و مداد رنگی

بهترین روش برای پاک کردن مداد رنگی یا پاستیل جوش شیرین است. توجه داشته باشید که غلظت جوش شیرین باید مراقب باشد که به رنگ دیواره شما آسیب نرساند. اما لکه های مداد به راحتی پاک نمی شوند. برای تمیز کردن آنها می توانید از یک مسواک قدیمی و مقداری خمیر دندان استفاده کنید. برای از بین بردن اثر مدادهای رنگی روی دیواره گچ ، می توانید از مقدار کمی جوش شیرین محلول در آب با کمی پنبه نیز استفاده کرده و آن را از بین ببرید.

+ نوشته شده در پنجشنبه 7 اسفند 1399ساعت 12:06 توسط یاسر | | تعداد بازدید : 6

تمیز کردن کولر گازی در خانه، آموزش کامل و مرحله به مرحله

همانطور که از هوای تازه در خانه خود لذت می برید ، قطعاً در حفظ تهویه هوا یا جدایی و همچنین صرفه جویی در انرژی تلاش می کنید. نگهداری و تمیز کردن کولرهای گازی و اسپلیترها علاوه بر افزایش دوام ، در کارایی آنها تأثیر بسزایی دارد. با رعایت یک سری اصول ساده ، همه ما می توانیم کولرهای گازی منزل خود را با کمترین هزینه تمیز کنیم. در این مقاله ویکی سعی در توضیح نظافت کولر داشت و آن را مرحله به مرحله تقسیم کرد تا برای شما مفید باشد.

کولرهای گازی چگونه کار می کنند؟

عدم درک نحوه کار کولر ممکن است دلیل عدم درک بسیاری از اهمیت تمیز کردن دوره ای باشد. به طور کلی ، کولرهای گازی از قسمتهای اصلی کمپرسور ، کندانسور ، اپراتور ، گاز و لوله مویرگی تشکیل شده اند.

کمپرسور یا موتور وظیفه مکش گاز از اپراتور و هدایت آن به سمت کندانسور یا دستگاه تقطیر را بر عهده دارد. کندانسور در واقع مجموعه ای از لوله های مسی و صفحات آلومینیوم است که قسمت خارجی دستگاه را تشکیل می دهد و در خارج از خانه قرار دارد و کار آن جذب گرمای گاز یا دفع سرما است.

تمیز کردن کولر گازی در خانه، آموزش کامل و مرحله به مرحله

اپراتور یا اواپراتور در واقع مجموعه ای از لوله ها و صفحات است که در داخل منزل قرار دارند و وظیفه خنک سازی یا گرم شدن هوا را دارند. هوا از قسمت بالای دستگاه وارد اپراتور می شود و پس از خنک سازی یا گرم شدن از پایین تخلیه می شود.

گاز خنک کننده با دریافت گرمای محیط در قسمت عملگر کولر گازی از حالت مایع به گاز تبدیل می شود و با بازگرداندن گرما دوباره به حالت مایع در قسمت کندانسور تبدیل می شود. لوله مو یا انبساط در کولرهای گازی وظیفه کاهش فشار و ایجاد امکان تبخیر در اپراتور را دارد.

تجهیزات مورد نیاز برای تمیز کردن کولر گازی

  1. آچار و پیچ گوشتی مناسب
  2. شانه نرم مخصوص (می توانید از برس نرم استفاده کنید)
  3. دستکش ضخیم مخصوص
  4. دستمال ، ترجیحاً پنبه ای
  5. دستگاه فن و مکش
  6. کارواش
  7. مایعات ظرفشویی یا مایع ظرفشویی معمولی

نگران از دست دادن برخی موارد فوق نباشید. می توانید از جاروبرقی به عنوان دستگاه مکش استفاده کنید. شیر آب می تواند مانند یک کارواش کار کند. دستکش بیشتر برای ایمنی استفاده می شود و اگر دقت کنید ، دستکش آشپزخانه کافی است.

+ نوشته شده در پنجشنبه 7 اسفند 1399ساعت 12:06 توسط یاسر | | تعداد بازدید : 6