اخبار لند

روش از بین بردن زردی فرش بعد از شستن

شستن فرش در خانه ترفندهایی دارد که باعث می شود فرش شما کاملا تمیز باشد و آسیب نبیند. زردی فرش بعد از شستشو یکی از مشکلاتی است که اکثر مردم با آن روبرو هستند. روش هایی برای جلوگیری از این مشکل و از بین بردن زردی فرش ها و زردی ریشه های فرش وجود دارد. در این مقاله شما بیشتر با این روش های حیاط خلوت آشنا خواهید شد.

چرا بعضی اوقات بعد از شستن ماشین یا فرش دستبافت کمی لکه زرد روی فرش وجود دارد؟ چگونه می توان از فرش های زردرنگ خلاص شد؟ برای از بین بردن زردی ریشه های فرش چه باید کرد؟

لکه های زرد یا کثیف که پس از شستن روی فرش باقی مانده و در ریشه ها بیشتر دیده می شوند ، به دلیل وجود آب کثیف پس از شستشوی فرش است. این معمولاً هنگامی اتفاق می افتد که فرش در خانه بدون تجهیزات کافی شسته شود.

در کارخانه قالیشویی ، فرش ها پس از انجام مرحله ماشین لباسشویی یا فرش های دستبافت ، در گلدان های بزرگ و مخصوص (سانتریفیوژهای با قدرت بالا) قرار می گیرند. به این ترتیب با چرخاندن سریع دیگ و استفاده از قانون سانتریفیوژ ، تمام آب فرش از بافت آن تخلیه می شود.

مواردی مانند آویزان شدن روی فرش ، شستشو با دست و پا زدن و موارد دیگر مقداری از آب را تخلیه می کند. پس از مدتی فرش کاملاً خشک می شود اما مقداری آب کثیف یا آب زرد در فرش باقی مانده و خشک می شود. این امر باعث زرد شدن فرش پس از شستشو می شود.

باعث زرد شدن فرش بعد از شستشو می شود

۱٫ اولین استفاده از شوینده های نامناسب هنگام شستن فرش است. هنگام شستشوی فرشهای نازک تر ، باید از شوینده هایی استفاده کرد که خاصیت اسیدی کمتری دارند ، زیرا شوینده هایی که برای الیاف فرش مناسب نیستند باعث از بین رفتن بافت فرش و ایجاد لکه و زردی فرش می شوند. از ماشینهای شستشوی فرش آنزیمی استفاده کنید)

۲٫ مورد دوم جارو کشیدن قبل از شستشو است کسانی که قبل از شستن فرشهای خود را نمی شستند باعث می شود گرد و غبار بین فرش ها باقی بماند و هنگام شستن فرش ها تیره و زرد می شوند.

۳٫ سومین دلیل زرد شدن فرش ، شستشوی نامناسب فرش است. پس از شستشو ، باید آب را کاملاً از روی فرش خارج کرده و پخش کرد ، در غیر این صورت آب کثیف همراه با فرش خشک می شود که این دلیل اصلی زرد شدن فرش است. برای حل این مشکل ، فرش را بغلتانید و آن را روی سطح شیب دار قرار دهید تا آب کاملاً خارج شود.

دلیل زرد شدن ریشه های فرش بعد از شستن

لکه ها و کثیفی هایی که پس از شستشو روی فرش وجود داشته به ریشه ها سرازیر می شوند و به دلیل عدم وجود پاک کننده مناسب یا کمبود آب مناسب ، این آلودگی ها جریان می یابند و در ریشه ها مستقر می شوند.

برای خشک کردن فرش در خانه ، فرش معمولاً آویزان ، آبکش و آب می شود که باعث خشک شدن فرش می شود ، اما رطوبت می تواند به ریشه ها برسد و آنها را زرد کند.

بسیاری از افراد پس از تسطیح فرش ، آن را دوباره آبیاری می کنند و در نتیجه ریشه های فرش زرد می شود.

چگونه می توان پس از شستشو از زردی فرش خلاص شد؟ چه عواملی باعث زرد شدن فرش پس از شستشو می شود؟

روش های از بین بردن زردی فرش پس از شستن

زردی فرش بعد از شستشو اغلب اتفاق می افتد و فرش را کسل کننده و زشت نشان می دهد. اگر فرش خود را می شوید و بعد از شستن متوجه زرد بودن فرش یا ریشه آن می شوید ، می توانید با روش های زیر از رنگ زرد فرش خلاص شوید.

دوباره فرش را با روش صحیح و اساسی بشویید

(یعنی استفاده مناسب از آماده سازی مناسب ، پودر و کم آبی بدن)

اگر وقت و حوصله کافی دارید ، می توانید فرش خود را با روش صحیح شستشوی فرش در خانه (که در زیر می خوانید) بشویید و زردی فرش خود را برطرف کنید.

روش از بین بردن زردی فرش بعد از شستن

از محلول آب ، نمک و سرکه استفاده کنید

این روش بسیار کاربردی است با این تفاوت که ساده است و تأثیر شگفت انگیزی دارد! تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که یک پارچ و نیم آب را با ۲ قاشق چای خوری نمک و ۲ قاشق غذاخوری سرکه سفید در یک ظرف مناسب مخلوط کنید و تمام فرش را با یک تور پاک کنید. شبکه را حتماً فشار دهید تا آب زیادی نباشد و مرطوب باشد.

درست است ، این قابل عبور است ، اما فقط اگر شما یک تکنسین نیستید که می داند چه کاری انجام می دهد

https://safir-ac.ir/روش-از-بین-بردن-زردی-فرش-بعد-از-شستن/

+ نوشته شده در يکشنبه 24 اسفند 1399ساعت 12:12 توسط یاسر | | تعداد بازدید : 15

نشانه‌های یک رابطه شاد و سالم در زندگی

یکی از خنده دارترین تصورات غلط در مورد “عشق واقعی” این است که شما باید نیمه گمشده خود را پیدا کنید. یعنی شخصی در این دنیا وجود دارد که شما را تکمیل می کند. روابط خوب به روابطی گفته می شود که در آن اختلافات زیاد بین دو نفر به درستی مدیریت شود. برای سیاست ، غذا ، پول ، تربیت فرزندان و …

تقریباً همه دوست دارند رابطه خود را ارزیابی کنند و برخی افراد معمولاً رابطه خود را با دو نفر با رابطه دو نفر با یکدیگر مقایسه می کنند. س questionsالات متداولی که اغلب به ذهن خطور می کنند این است که آیا رابطه آنها شاد است یا سالم.

۷ علامت که نشان می دهد شما بهترین رابطه را در زندگی خود دارید

مطمئناً همه می توانند این را احساس کنند و خوشبختی و رضایت خود را بسنجند ، اما گاهی اوقات تصور غلط منجر به توهم می شود. اگرچه هیچ راهنمای یکنواختی وجود ندارد ، تعدادی استاندارد وجود دارد که روابط شاد تقریباً هر روز آزمایش می کند. کسانی که رابطه ای سالم و شاد دارند مشترکات زیادی دارند.

۱٫ می توانید در مورد ایده ها و نظرات خود صحبت کنید

روابط شاد بیشتر مربوط به روابط صحیح است و وقتی بتوانید به راحتی درباره تفکر خود صحبت کنید ، یک رابطه عالی خواهید داشت. در چنین رابطه ای ، شما از گفتن حقیقت و ابراز عقیده نمی ترسید و از اینكه طرف مقابل را ناراحت كنید ، نمی ترسید و از طرف دیگر ، او به همان راحتی در بیان عقیده خود راحت است. هر دوی شما باید از این آزادی برای بیان آنچه در ذهن شما می گذرد برخوردار باشید.

۲. شما آزادی لازم را برای خود دارید

حتی اگر آنقدر عاشق باشید که حتی برای مدت کوتاهی دلتان برای یک دیگر تنگ شود ، باز هم جای خودتان را دارید و می توانید بدون رقیب خود هر کاری را که می خواهید انجام دهید.

یک رابطه سالم و خوشبختانه رابطه ای است که در آن هر دو طرف اوقات خود را داشته و گاهی اوقات برای مدتی از یکدیگر فاصله می گیرند تا اینکه دوباره به هم برسند ، هر دو متهم و آماده برای یک رابطه بهتر و قوی تر. یک رابطه سالم به این معنی است که به خودتان وقت بدهید تا یکدیگر را از دست بدهند. اگر می توانید با دوستانتان بیرون بروید بدون اینکه شوهرتان هر پنج دقیقه به شما بگوید که کجا هستید ، چه کاری انجام می دهید و چه وقت بازگشت خواهید کرد ، پس رابطه خوبی دارید.

نشانه‌های یک رابطه شاد و سالم در زندگی

۳٫ رابطه خود را همانطور که هست دوست دارید

نشانه یک رابطه ناخوشایند این است که شما ناراضی هستید و می خواهید به زودی همه چیز تغییر کند و متفاوت شود. وقتی رابطه شما شاد و سالم باشد ، آن را همانطور که هست دوست خواهید داشت و منتظر اتفاق نمانید. شما آنچه را که هستید پذیرفته اید و شوهرتان نیز شما را همانگونه که هستید پذیرفته است و انتظار ندارید که بخشی از شخصیت خود را متناسب تغییر دهید و از او نیز انتظار ندارید.

+ نوشته شده در يکشنبه 24 اسفند 1399ساعت 12:11 توسط یاسر | | تعداد بازدید : 12

با همسر دروغگو چه کنیم؟

آیا شما با یک دروغگو ازدواج کرده اید؟ اگر چنین است ، پس احتمالاً با بی اعتمادی ، کینه و عصبانیت در رابطه خود به دلیل دروغ روبرو هستید. این مقاله را بخوانید تا بدانید چگونه با یک شوهر دروغگو برخورد کنید. درک اینکه چرا شوهرتان دروغ می گوید بسیار دشوار است. همچنین ، هنگام ازدواج ، با یکدیگر عهد و پیمانی از عشق ، وفاداری و صداقت می بندید. پس چرا در زندگی با زنی روبرو می شوید که حقیقت را نگوید؟

دروغ می تواند احساس خیانت در شما ایجاد کند. اگر متوجه شدید شوهرتان دروغ می گوید ، باید واکنش خود را نیز در نظر بگیرید ، زیرا همچنین ممکن است رفتار شما احتمال دروغ گفتن دوباره همسرتان را کم یا زیاد کند.

اگر همسرتان دروغ می گوید ، خجالت کشیدن و جلوگیری از دردسر یک چیز است و دروغ گفتن برای جلوگیری از درد و ناراحتی شما چیز دیگری است. دانستن انگیزه شوهرتان برای دروغ گفتن در مورد نحوه واکنش و اینکه آیا باید او را ببخشید و چگونه مهم است.

چرا مردم دروغ می گویند؟

به نظر می رسد یک دروغ در برنامه ریزی سیستم ما وجود دارد ، و این از همان سنین پایین شروع می شود ، حتی یک کودک دو ساله نیز می تواند دروغ بگوید که می فهمد قدرت کلمات چقدر شگفت انگیز است!

دروغ ممکن است به معنای آسیب رساندن به شخص دیگر نباشد ، اما اغلب اوقات مثر است. برخی از افراد به عنوان نوعی دفاع از خود دروغ می گویند. برخی از افراد برای فرار از مجازات و نزاع ، یا پذیرفته شدن در یک گروه ، یا رسیدن به خواسته های خود دروغ می گویند.

اکثر ما دروغ می گوییم. به عنوان مثال ، اگرچه می بینیم که کفش های جدید دوستمان اصلاً زیبا نیستند ، اما می گوییم بسیار عالی هستند. ما در مورد مصاحبه های شغلی دروغ می گوییم تا شانس استخدام خود را افزایش دهیم. ما به فرزندان خود دروغ می گوییم ، به عنوان مثال قول می دهیم در صورت انجام کار صحیح برای آنها بستنی بخریم ، اما می توانیم بعداً آنها را فراموش کنیم!

با همسر دروغگو چه کنیم؟

ما به طور طبیعی تمایل داریم از رفتار اعضای خانواده خود تقلید کنیم. اگر ما در محیطی بزرگ شده باشیم که دروغ گفتن قابل قبول و طبیعی است ، به احتمال زیاد رفتارهایی مانند بزرگسالان را انجام خواهیم داد.

+ نوشته شده در يکشنبه 24 اسفند 1399ساعت 12:11 توسط یاسر | | تعداد بازدید : 8

موانع موفقیت؛ ۷ مانعی که باعث شکست شما می‌شود

هر کس می خواهد در کاری که می کند موفق شود. همه ما برای موفقیت تلاش می کنیم و بسیاری از ما می خواهیم در آینده بزرگ باشیم. در نتیجه ، ما دائماً در فکر این هستیم که چگونه می توانیم موفق تر باشیم و به روش های مختلف موفقیت می اندیشیم. بسیاری از راههای جالب و دلگرم کننده برای موفقیت وجود دارد ، مانند کسب عادتهای مفید برای افزایش کارایی ، اما ما معمولاً از طرف دیگر داستان چشم پوشی می کنیم: توجه زیادی به موانع موفقیت نمی کنیم ، و این می تواند خنده دار باشد زیرا ما بدنبال موفقیت هستند ، اما كاملاً فراموش كنید چه موانعی مانع دستیابی به اهدافمان می شوند؟ ما زمان زیادی را به دنبال موفقیت می گذرانیم ، اما تعجب نمی کنیم که چه چیزی مانع موفقیت ما می شود. در نتیجه ، ما اغلب با مشکلات مشابهی روبرو می شویم. زمان حل این مشکل فرا رسیده است. در این مقاله ، به موانع موفقیت و تعالی می پردازیم.

ک مشکل گسترده که مانع موفقیت بسیاری از افراد شده است گفتگوی منفی داخلی است. همه ما صدایی در درون خود داریم که دائماً آنچه را که نمی توانیم انجام دهیم به ما یادآوری می کند. این مکالمات باعث می شود که خودمان را محدود کنیم. به طور خلاصه ، این مکالمات مانعی جدی برای موفقیت است. اگر از آسیب احتمالی این عادت بد آگاهی نداشته باشیم ، ضرر می کنیم. تنها با دانش مناسب می توان راه حلی یافت.

اما اگر این تنها مانع موفقیت نیست ، چه می شود؟

اگر با عوامل بی شماری روبرو شویم که هر یک از آنها می تواند موفقیت را برای ما دشوار کند؟

پشتکار ، استقامت و استقامت ، علی رغم ناملایمات ، ناامیدی و عدم امکان ، همان چیزی است که افراد قوی را از ضعیف جدا می کند.

“توماس کارلایل”.

همه ما گرفتار عادت های منفی ، نگرش های ناکارآمد و سرگرمی های بی فایده هستیم. وقت آن است که ببینیم چه چیزهایی مانع از انجام بهترین کارها می شوند. دانستن این عوامل به شما کمک می کند تا در مسیر موفقیت خود از شر آنها خلاص شوید. بیایید به موانع موفقیت نگاه کنیم.

در این مقاله ، به موانع موفقیت و راههای غلبه بر آنها یک به یک می پردازیم.

۱٫ فقدان دیدگاه

سیاری از مردم در مورد اهمیت تمرکز صحبت می کنند. آنها می گویند: “قبل از شروع یک هدف تعیین کنید.” ما از این توصیه پیروی می کنیم و در مورد اهداف بزرگی که می خواهیم بدست آوریم فکر می کنیم. ما تصمیم می گیریم نمرات عالی کسب کنیم ، شغل پردرآمد داشته باشیم ، ترفیع بگیریم و …. در نتیجه ، اهداف ما معطوف به موارد مادی مانند درآمدزایی است. این مانند تهیه لیستی از چیزهایی است که دوست دارید. اگر چیزی می خواهید ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک هدف تعیین کنید و برای رسیدن به آن تلاش کنید.

اما در بسیاری از موارد انگیزه ای برای دستیابی به این اهداف و غلبه بر محدودیت های خود نداریم. بنابراین ، ما انگیزه و عزم کافی برای پیگیری اهداف خود را نداریم و دلیلی برای ادامه مسیر موفقیت نداریم. هیچ چیز ما را ترغیب نمی کند که حتی به بزرگترین مشکلاتی که با آن روبرو هستیم توجه کنیم.

موانع موفقیت

می توانیم با انگیزه زیادی برای مدت کوتاهی اهداف خود را دنبال کنیم ، اما کم کم انگیزه ما کاهش می یابد ، تا اینکه در پایان رضایت کمتری نداریم.

این به این دلیل است که اکثر مردم دیدگاه های اساسی در مورد زندگی ندارند. وظیفه آنها ساخت لوکس ترین کاخ ها بدون ایجاد پایه و اساس است. در نتیجه ، بیشتر تلاش های آنها از همان ابتدا محکوم به شکست است. از این دیدگاه ، کمبود بینایی یکی از بزرگترین موانع موفقیت است.

+ نوشته شده در سه شنبه 19 اسفند 1399ساعت 10:49 توسط یاسر | | تعداد بازدید : 12

چگونه کودکانی با شخصیت تربیت کنیم؟

در حالی که والدین برخی از صفات خود را از فرزندان خود به ارث می برند ، باید سعی کنند شخصیت خود را شکل دهند تا بتوانند به راحتی با محیط و افراد جامعه خود سازگار شوند و در زندگی روزمره خود دچار مشکلات اساسی نباشند. البته برای والدینی که دارای شخصیت متعادل اجتماعی هستند ، مهم است که کودک را از مراحل اولیه تولد خود آموزش دهد ، به طوری که در تمام مراحل زندگی از یک شخصیت انسانی و روانی متعادل برخوردار باشد. در این مقاله به مواردی اشاره می کنیم که می توانند در رشد و نمو شخصیت کودک تأثیر بگذارند ، امیدواریم مفید واقع شود.

شخصیت از دیدگاه روانشناسی به این ترتیب تعریف می شود؛ شخصیت ویژگی کلی انسان است ، بنابراین همه در هر سن و موقعیتی دارای شخصیت هستند. به گفته برخی روانشناسان ، این شخصیت از بدو تولد تا پایان زندگی شکل می گیرد و رشد می کند و به همین دلیل هرگز نمی توان از آن به عنوان یک حالت ثابت و تغییرناپذیر صحبت کرد ، عوامل زیادی برای رشد و تکامل شخصیت کودک وجود دارد. آنها م effectiveثر هستند و میزان تأثیر این عوامل به توانایی کودک در درک اهمیت این عوامل در رابطه با خودشان بستگی دارد. رشد شخصیت در کودک از ۲ سالگی آغاز می شود. در ماه های اول زندگی کودک ، رشد چشمگیر شخصیت وی چشمگیر است ، اگرچه این میزان رشد از کودکی به کودک دیگر متفاوت است.

کودک دارای شخصیت است

افراد ، چه جوان و چه پیر ، به خود و شخصیت خود علاقه مند هستند. او همیشه می خواهد توسط دیگران احترام گذاشته شود. شخصیت وی در خانه ، مدرسه یا اجتماع امن است. این علاقه به حفظ شخصیت در همه افراد جامعه مشاهده می شود. شخصیت بخشی از ذات هر فرد است و همه به آن پایبند هستند. هرگز نباید تصور کنیم که کودکان خردسال چنین چیزهایی را درک نمی کنند و به آنها توجه نمی کنند. بنابراین ، باید بپذیریم که فرزندان نیز به نوبه خود دارای منزلت ، احترام و شخصیت هستند و بزرگسالان ، به ویژه والدین ، ​​باید به این شخصیت احترام بگذارند. و در حضور دوست و همکلاسی او را رسوا نکنید و به او توهین نکنید و جرات او را نداشته باشید. اسلام شخصیت و احترام همه مسلمانان ، به ویژه کودکان را در قوانین خود حفظ کرده است. بسیاری از روایات اسلامی بر این نکته تأکید دارند که بزرگسالان به شخصیت کودکان احترام می گذارند و هر زمان که می توانید ، باید شخصیت کودکان را رشد داده و اوج دهید. بزرگسالان باید در رفتار با کودکان محتاط باشند و به احترام به شخصیت فرزندان خود احترام بگذارند و تحت عناوین مختلف مورد ضرب و شتم قرار نگیرند و باید اقدامات م effectiveثری برای حفظ تربیت و تحمل انجام دهند.

والدین الگو هستند

اگر پسری پدری متدین ، ​​متدین ، ​​متفکر و اجتماعی داشته باشد و اگر متوجه شود که همه به خاطر موقعیت والا و فضایل اخلاقی که در پدرش پیدا می شود به او احترام می گذارند ، بدون شک سعی می کند مانند پدرش باشد. دختران یکسان هستند. آنها از بسیاری از کارهای مادرشان تقلید می کنند و مادری که از شخصیت رشد یافته ای برخوردار است و دخترش نیز شخصی مانند او خواهد بود. البته تأثیری که محیط و وراثت در رشد شخصیت دارد نباید فراموش شود. تجربه نشان می دهد کودکی که والدین او بسیار مهربان ، دوست داشتنی ، متدین و مورد احترام جامعه هستند. وقتی در یک محیط بد و نامناسب بزرگ می شوند ، تمام خصوصیات خوب خود را فراموش می کنند و در عوض آنچه را که از دیگران آموخته اند در زندگی خود به کار می گیرند. توجه به این نکته مهم است که کودک در سنین پایین و تا مراحل رشد و تکامل شخصیت همچنان از والدین و معلمان خود به عنوان الگو برای اقدامات خود استفاده خواهد کرد.

چگونه کودک را با شخصیت بارور کنیم

بسیاری از والدین دائماً می پرسند که چگونه با کودک رفتار صحیحی داشته باشیم تا شخصیت در او رشد مثبتی پیدا کند. در اینجا مواردی داریم که از احادیث ائمه و سخنان روانشناسان الهام گرفته شده است. ما برای موفقیت در رشد مناسب شخصیت فرزندان خود ، با تکیه بر مکتب پربار اسلام ، لیستی تهیه می کنیم.

+ نوشته شده در سه شنبه 19 اسفند 1399ساعت 10:49 توسط یاسر | | تعداد بازدید : 11

چگونه سبک زندگی مان را تغییر دهیم؟

با مشاهده و استفاده از این روش ها ، سبک زندگی شما تغییر می کند و سبک زندگی روزمره شما تغییر اساسی می کند.

اگر برخی از عادت ها را کنار بگذاریم ، زندگی رنگ بهتری پیدا می کند. البته ما در اینجا قصد انجام کارهای خارق العاده ای را نداریم و فقط پنج دقیقه برای این کارها کافی است.

ممکن است این عادتها در طول سالها داشته باشید ، اما اکنون زمان ترک آنها است. هفت عادت بسیار کوچک که شما را آرام می کند.

وقتی بیدار شدید ، تختخواب خود را مرتب کنید

شما باید این کار را به طور صحیح و منظم انجام دهید. این دو مزیت اصلی برای شما دارد. اول ، شما درست بعد از بیدار شدن از خواب کار خوبی انجام داده اید و تأثیر آن را در طول روز خواهید دید. دومین مزیت این است که بعد از یک روز شلوغ و بازگشت به خانه ، یک تختخواب تمیز و مرتب باعث می شود احساس خوبی داشته باشید. ظاهر منظم آن موفقیت صبح را به شما یادآوری می کند.

چگونه سبک زندگی مان را تغییر دهیم؟

همه چیز را سر جای خود قرار دهید

مهم نیست که در طول روز از چه چیزی استفاده می کنید ، مهم این است که همه چیز را سر جای خود قرار دهید. ماسک موم را با ماسک موم تمام کردید؟ بنابراین همین حالا موم و برس را در جای خود قرار دهید. وسایل آشپزخانه را در کمد مخصوص خود قرار دهید. همچنین کتاب ها را در قفسه یا کتابخانه قرار دهید. شک نکنید به محض اینکه به آن عادت کنید ، تأثیرات آن را در زندگی عادی خود مشاهده خواهید کرد.
به راحتی می توانید امور زندگی خود را سازماندهی کنید و از طرف دیگر ، وقتی به چیزی احتیاج دارید ، در دست شماست.

زباله ها را قبل از خواب جمع کنید

آیا می دانید کیسه های زباله پلاستیکی در سال ۱۹۵۷ ساخته شده اند؟ آیا می دانید برای جمع آوری سطل زباله باید از آن استفاده کنید؟! حتی ۵ دقیقه هم طول نمی کشد. بیشتر ما وقتی می خواهیم برای خودمان نقاشی بکشیم ، آرامش داریم. ظروف را در ماشین ظرفشویی ریخته و لباس ها روی زمین می خوابند. مجله و روزنامه ای که می خوانید ممکن است روی میز باشد. یکی از اتفاقات متداول در بیشتر زندگی ما این صحنه است که اغلب اوقات را به روز بعد موکول می کنیم.
روز بعد فرا خواهد رسید. صبح زود ، به جای بررسی برنامه آینده ، باید روی کارهای روز گذشته تمرکز کنیم. شاید به همین دلیل است که ما همیشه وقت داریم!

آنچه را که از روند کار آموخته اید ، یادداشت کنید
برخی از افراد لیست های طولانی از برنامه های آینده خود تهیه می کنند و پاسخی دریافت نمی کنند. بهتر است فقط برنامه روزانه خود را یادداشت کنید. به یاد داشته باشید که نیازی به نوشتن جزئیات کوچک روی آن ندارید. سوالات مهم فقط روی آن نوشته شده است. مراقب باشید که بیش از سه برنامه روی آن ننویسید ، زیرا در این صورت فقط باید سه کار در روز انجام دهید.

خوشبین باش

چهره های بسیار اخم و چروک در پیشانی بسیاری از افراد وجود دارد. آنها به همه چیز از جمله شغل جدید ، مسئولیت جدید یا چیز جدیدی که باید به شریک زندگی خود بگویند شک دارند.

+ نوشته شده در سه شنبه 19 اسفند 1399ساعت 10:49 توسط یاسر | | تعداد بازدید : 12

آموزش نصب بسته نصبی وردپرس در سی پنل

یکی از روش های نصب وردپرس استفاده از بسته نصبی است. از این روش هنگامی استفاده می شود که شما قالب را برای راه اندازی وب سایت جدید و یا برای وب سایتی می خواهید که دیگر نیازی به اطلاعات گذشته آن نداشته باشید.

https://elementorthemes.ir/%d9%86%d8%b5%d8%a8-%d8%a8%d8%b3%d8%aa%d9%87-%d8%a2%d8%b3%d8%a7%d9%86-%d9%88%d8%b1%d8%af%d9%be%d8%b1%d8%b3-%d8%b1%d9%88%db%8c-cpanel/

نکته: اگر شما وب سایتی دارید که در حال حاضر مشغول فعالیت است و نمی خواهید اطلاعات آن را حذف کنید، بهتر است از آموزش نصب قالب استفاده کنید.


با نصب قالب با استفاده از بسته نصبی یا همان بسته نصب آسان، شما یک سایت با کلیه امکانات و دیتاهای نسخه دمو را راه اندازی می کنید. معمولا پس از خرید قالب های وردپرسی یک فایل ZIP دراختیار شما قرار می دهند که شامل پوشه های زیر است:پوشه Theme: شامل فایل های قالب است.

پوشه Plugins: شامل پلاگین های مورد نیاز قالب است.

پوشه Easy Installer: شامل فایل های بسته نصب آسان است.

پوشه Dummy Data: شامل فایل های XML است که می توانید کلیه تنظیمات قالب را در وردپرس درون ریزی کنید.

پوشه Documentation: شامل فایل ها و اسناد آموزشی کار با قالب است.

فایل Help: فایل راهنمای نصب قالب است.

پوشه Easy Installer را باز کنید. در این فولدر شما دو فایل installer.php و یک فایل ZIP که معمولا اسم طولانی دارد را مشاهده می کنید. خوب برای شروع مراحل راه اندازی بسته نصبی کافی است این دو فایل را روی هاست خود انتقال و مراحل نصب را دنبال کنید.


در این آموزش به شما یاد خواهم داد که چطور بسته نصب آسان یا همان بسته نصبی را روی Cpanel نصب و راه اندازی کنید.


ورود به سی پنل

ابتدا وارد سی پنل (Cpanel) شوید. برای اینکار پس از آدرس سایت خود یک /Cpanel یا :2083 اضافه کنید. یعنی آدرس ورود به سی پنل شما بصورت زیر می شود:


https://modiranwp.com/cpanel

https://modiranwp.com:2083


شاید این مطالب هم دوست داشته باشید

آموزش ساخت بسته نصب آسان در وردپرس

آموزش ساخت بسته نصب آسان در وردپرس

آموزش نصب وردپرس در ۵ دقیقه

آموزش نصب وردپرس در ۵ دقیقه

آموزش نصب قالب در وردپرس

آموزش نصب قالب در وردپرس

آموزش انتقال وردپرس به هاست و دامنه دیگر

آموزش انتقال وردپرس به هاست و دامنه دیگر

اگر با موفقیت وارد Cpanel شوید صفحه ای شبیه عکس زیر برای شما باز می شود:سی پنل

[ ↑ برو به ابتدای مطلب ]

آپلود فایل بسته نصبی روی سی پنل

برای آپلود فایل های بسته نصبی قالب وردپرس روی گزینه File manager در قسمت Files کلیک کنید:حالا وارد پوشه public_html شوید و در صفحه باز شده روی گزینه Upload کلیک کنید.برای آپلود فایل های بسته نصبی روی Select File کلیک کنید و فایل های installer.php و فایل ZIP را انتخاب و سپس تا تکمیل مراحل آپلود منتظر بمانید.[ ↑ برو به ابتدای مطلب ]

ساخت بانک اطلاعاتی Cpanel برای نصب بسته آسان


برای ساخت بانک اطلاعاتی (دیتابیس) به صفحه اصلی سی پنل بازگردید و از بخش Databases روی MySQL® Database Wizard کلیک کنید.


در قسمت Step 1: Create A Database نام بانک اطلاعاتی که می خواهید را تایپ کنید.نکته: توجه کنید که نام دیتابیس شما نباید بیشتر از 55 کاراکتر باشد. نکته بعدی اینکه نام دیتابیس و نام کاربری شما که در مرحله بعدی توضیح می دهم، شامل پیشوندی است که در تصویر بالا با فلش قرمز رنگ نمایش داده شده است. یعنی نام دیتابیس من democom_modiranwp است.


برای ادامه روی دکمه Next Step کلیک کنید تا به مرحله دوم برسید. در این قسمت باید برای دیتابیس خود یک کاربر ایجاد کنید.نام کاربری را در فیلد اول و رمز خود را بصورت یکسان در دو فیلد بعدی تکرار کنید. برای تولید پسورد قوی نیز می توانید روی Password Generator کلیک کنید تا یک پسورد پیچیده و قوی برای شما تولید شود.


پس از تکمیل فرم بالا روی Next Step کلیک کنید تا به کاربر ساخته شده دسترسی های لازم به دیتابیس را بدهیم. برای اینکار تنها کافی است تیک گزرینه ALL PRIVILEGES را بزنید و سپس روی Next Step کلیک کنید تا پایگاه داده شما ساخته شود.نکته: توجه کنید حتما اطلاعات دیتابیس شامل نام، نام کاربری و رمز عبور را تا مرحله نصب نگهداری کنید.


[ ↑ برو به ابتدای مطلب ]

آموزش راه اندازی بسته نصبی وردپرس

تا الان حدود 50 درصد کار راه اندازی بسته نصب آسان پیشرفته است. در این مرحله باید پس از آدرس سایت خود یک installer.php وارد کنید. یعنی وارد صفحه زیر شوید:


+ نوشته شده در چهارشنبه 13 اسفند 1399ساعت 18:03 توسط یاسر | | تعداد بازدید : 25

قالی پازیریک شاهکار فرش دستباف ایران در دوره هخامنشیان

با اطمینان می توان گفت قالی پازیریک که در سال ۱۹۴۹ میلادی کشف شد تنها نادره ی فرش از دوران شکوهمند پادشاهان هخامنشی است که تا به امروز به عنوان یگانه سند موجود از قالیبافی آن عهد مورد توجه تمام فرش شناسان و محققان شری قرار گرفته است.


در سال ۱۹۴۹ میلادی سرگئی رودنکو باستان شناس روس هنگام کاوش در گورهای اقوام سکایی منطقه ی پازیریک در دامنه های جنوبی جبال آلتایی در سیبری به یافتن دستبافته ای کامیاب شد که تاریخ فرشبافی را به یکباره دگرگون کرد.


دره پازیریک که از نظر باستان شناسی بسیار غنی است در دهه ۱۹۲۰ میلادی کشف شد. و متعاقباً در ادامه کشفیات ، ۵ تپه در این دره شناسایی و مورد اکتشاف قرار گرفت.


حفاریهای اولین تپه در سال ۱۹۲۹ صورت گرفت و فعالیت های اکتشافی بار دیگر در سال ۱۹۴۷ با حمایت آکادمی علوم روسیه و موزه آرمیتاژ آغاز شد و حفاری ها به چهار سرزمین دیگر بسط یافت.


مدارک کشف شده از زیر تپه ها حاوی برخی یافته های اساسی مربوط به سال ۴۳۰ قبل از میلاد است و حکایت از زمانی می کند که در آن این قبایل از دره پازیریک به عنوان گورستان استفاده می کرده اند.


نوشته ای به دست آمده روی چوب حاکی است که پنج گورستان طی دوره زمانی هشت ساله ساخته شده است. یافته هایی که در این پنج گور بدست آمده عبارت از دهها وسیله زندگی، ابزار آلات شکار، لباس و … می باشد که در بازسازی روش زندگی این جوامع یعنی قبایل بیابانگرد سکایی نقش بنیادی دارند.


اما مسحور کننده ترین یافته ها در گور یا تپه پنجم پازیریک بدست امده که عبارتست از فرشی در اندازه تقریباً مربع به ابعاد ۲۳/۱۸۹ در ۲۰۰ سانتیمتر و از آنجایی که همراه با این فرش ابزار و وسایل دیگری همچون یک دستگاه گاری نیز پیدا شده، عده ای نظرات خاصی در مورد کاربرد این قالیچه داده اند و حتی فرض بر این است که از ان برای مفروش کردن روی سطح گاری استفاده می شده است.


این فرش کاملاً از پشم درست شده و تار آن اندکی کشیده شده و پودهای آن به طور شل به تعداد سه (و بعضاً چهار)بار بین هر دو ردیف گره پیچیده شده است.


رجشمار این فرش تقریباً برابر با ۳۶۰۰ گره در هر دسیمتر مربع است که تعداد ۳۹ گره در هر ۵/۶ سانتیمتر و ۴۲ گره در هر ۷ سانتیمتر برای آن محاسبه شده که در مقایسه با فرشهای امروزی در رده فرشهای خوب و نسبتاً نفیس قرار می گیرد.


نوع گره مورد استفاده در این فرش ازنوع گره ی معروف به ترکی است (تصاویر ۱۰ و۱۱ و۱۲)


رنگ این فرش در طول زمان تغییر یافته و رنگ اصلی به سایه های صورتی روشن و سبز کم رنگ تبدیل شده و باید در اصل رنگ بسیار روشنی می داشته.


تحقیقات شیمیایی وجود نیل را در آن اثبات کرده و حاکی از آن است که از آن برای رنگ آبی یا متمایل به آن استفاده می شده است.


همچنین در رنگ های آن اسید kermes آمیخته با اسید کارمینیک یافت شده که احتمالاً برای رنگ قرمز (قرمز دانه) مورد استفاده قرار می گرفته است.

https://carpetm.ir/%d9%81%d8%b1%d8%b4-%d9%be%d8%a7%d8%b2%db%8c%d8%b1%db%8c%da%a9/

تصاویر و نقوش موجود بر روی این قالی عبارت است از: متن فرش به تعداد ۲۴ عدد مربع که داخل هر یک ستاره ای هشت پر وجود دارد.


در ردیف دوم پس از زمینه تصاویر حیوانی افسانه ای شبیه به یک شیر بالدار قرار دارد که در اصطلاح به گریفین شهرت یافته.


ردیف سوم عبارتست از ۲۴ عدد گوزن شاخ پهن. ردیف چهارم یا حاشیه چهارم ستاره ای شبیه به ستاره های هشت پر.


متن فرش به تعداد ۶۲ عدد و ردیف یا حاشیه پنجم ۲۸ تصویر اسب سوارانی که بطور دو نفر در میان به تناوب بر روی اسبها نشسته یا در کنار آن ایستاده اند و بالاخره آخرین حاشیه یا ردیف ششم مجددا همان تصویر حیوان افسانه ای بالدار یا گریفین قرار دارد.


Image result for pazyryk carpet

این فرش در واقع به دلیل محلی که در آن کشف شده پازیریک نام گرفته است.


اگرچه زمستان های پر از یخ سیبری باعث سالم ماندن این فرش گردید ولی تابستان به اندازه کافی گرم بود تا اجازه دفن روسای قبایل و جادوگران در گذشته را به قبایلشان بدهد.


هوای گرم تابستان همچنین به باستان شناسان قرن بیستم اجازه داد که با گروه خود به کشف این دفینه ها کوچ کرده، تخته سنگ هایی را که این گورها را می پوشانیدند جابه جا نمایند تا با کار تهوّرآمیز خود به کشف این دفینه ها بپردازند.


آنها یخها را به کمک آب جوش آب کردند. پرفسور سرگئی رودنکو اولین کسی نبود که به سراغ این قبرها می رفت.


دزدان زمان کوتاهی پس از دفن برای غارت طلاهایی که همراه مردگان دفن می شد به این مقبره ها دستبرد می زدند.


خوشبختانه این دزد ها اعتنایی به دیگر اشیای این مقبره ها از قبیل نمد و منسوجات نداشته اند.


دزدان به طور ناخواسته و به واسطه کار خویش بزرگترین لطف را در حق آیندگان انجام داده و شکافی را که آنها ایجاد کرده بودند باعث ورود آب به این مقبره ها گردید که در سرمای زمستان این مقبره را به گورستان همیشگی از یخ تبدیل کرد و همین قطعات یخی اجازه دادند تا دوهزار و پانصد سال بعد از دفن این اشیا ما بتوانیم آنها را تقریبا سالم کشف کنیم و از مطالعه آنها لذت ببریم.


رودنکو پس از مشاهده این قالیچه ی افسانه ای که از گور پنجم پازیریک به دست آمد به جهت شباهت بسیاری از تصاویر آن با شاهکارهای هنر هخامنشی بیدرنگ گفت : «تخت جمشید را به یاد می آورد.»(تصاویر ۱۳ و ۱۴ و ۱۵ و ۱۶)


فرش پازیریک یافته ای است از هر جهت استثنایی و از این جهت خلاف توقع نظریه پردازان تاریخ بافندگی بوده است.


تا پیش از پیدایش فرش پازیریک عمده نظرها متوجه ترکان، به عنوان مبتکران این صنعت بود و پازیریک در این مورد دست کم ایجاد شک و تردید کرد دیگر اینکه برای مورخان این زمینه قابل تصور نبود که بافته ای از حدود چهارصد سال پیش از میلاد بدست آید که تا این حد کامل و پیشرفته و از نظر فنون بافت و حتی نقشه در ردیف بافته های امروز باشد.


سوم اینکه نمی توانستند تصور کنند که ممکن است فنی چنین پیشرفته در مراکز متمدن که مورد توقع آنها بود، یعنی بین النهرین، یونان یا مصر پیدا نشود و از گور پادشاهی سکایی که قومی بیابانگرد را رهبری می کرد به دست آید.


برای اطلاع از نظریاتی که در مورد فرش پازیریک بیان شده به چند مورد از این دست عقاید که توسط کارشناسان و مورخان مشهور و سرشناس فربی ارایه شده است می پردازیم.


یکی از این نظریات متعل به خانم جنی هاوسگو Jenny Housego است که در سال 1989 چنین منتشر شد:


محل بافت این فرش سخت مورد بحث بوده است کسانی هستند که می کوشند آغاز قالی بافی را در سرزمین های مغولستان و آسیای مرکزی بشناسند و این که این قالی در جایی بافته شده که آن را یافته اند زیرا نقش های آن شبیه نقش اشیای دیگری است که از همان منطقه به دست آمده است دانشندان دیگر بحث می کنند که آن را در نقطه ای غربی تر بافته اند زیرا عناصر آشوری و هخامنشی در ان هویداست به علاوه شباهتی بین ترکیب فرش با نقش های سنگ در کاخهای این شاهنشاهی وجود دارد. پس شاید در شاهنشاهی ایران بافته شده باشد در فقدان اطلاعات مشخص شاید بهتر باشد آن را چون دستاوردی هنری بنگریم از دوره ای در جهان باستان که در آن روابط نیرومند فرهنگی در سرزمینی وجود داشت که از یونان تا مغولستان و حتی آن سوتر تا چنین گسترده است.


البته نویسنده در بخش بعد خوشبختانه متذکر این نکته می شود که یافته ای چون پازیریک بایستی بر سنتی پر سابقه متکی باشد اما به قول دکتر علی حصوری ملاحظه شد که نویسنده چگونه در فقدان مدارک، پازیریک را از یونان تا چین تقسیم کرد تا نه اروپاییان ناراضی باشن و نه چینیان، نه مغولان نه مردم آسیای مرکزی و مردم بین النهرین و ایران و این هنگامی صورت گرفت که کهن ترین مدارک مربوط به بافت فرش از گور زنان در نزدیکی عشق آباد کنونی به دست آمده بود و بعید است که خانم هاوسگو از آن بی خبر بوده باشد.


همچنین پس از آن نیز در سالهای اخیر و در طی برگزاری سومین کنفرانس بین المللی فرش ایران، علی حصوری ابزارهای فرشبافی عهد مفرغ را که از سراسر ایران غربی و جنوبی به دست آمده است معرفی کرد که در مبحث قبل به طور کامل ملاحظه گردید.


قبل از خانم هاوسگو، اولین بار در سال 1978 یکی از طرفداران پان تورکیسم که تمامی آثار تمدن آسیای مرکزی را دستاورد ترکان می دانند، مقاله ای در مجله ی فرش Hali نوشت و با برهانی چند تلاش کرد نشان دهد که فرش پازیریک کار بیابانگردان ترک نژاد آسیای مرکزی بوده است.


+ نوشته شده در چهارشنبه 13 اسفند 1399ساعت 18:02 توسط یاسر | | تعداد بازدید : 26

اسپرسو ساز برتر خانگی

مرسوم‌ترین نوشیدنی گرم در کشور ما چای است؛ ولی روز‌به‌روز تعداد افرادی که نوشیدن روزمره‌ی قهوه را به برنامه خود می‌افزایند بیشتر می‌شود. البته خوردن قهوه دردسرها و قلق‌های خودش را دارد. طرز تهیه‌ی قهوه، در طعم آن خیلی تاثیر دارد. شاید این حد دقیق‌شدن روی طعم قهوه برای کسانی که گه‌گاهی قهوه می‌نوشند، قابل تشخیص نباشد؛ ولی قهوه‌خورهای حرفه‌ای طعم یک قهوه‌ی اصیل را به‌خوبی حس می‌کنند که تهیه این‌چنین قهوه‌ای مستلزم وجود بهترین اسپرسو ساز خانگی است.
قهوه در چند نوع اصلی تولید و سرو می‌شود و لوازم متنوعی هم برای تهیه‌ی آن تولید شده و در اختیار ماست. از قهوه‌جوش‌های ساده گرفته تا موکاپات‌ها، قهوه‌سازهای برقی و اسپرسوسازها که حرفه‌ای‌ترین و گران‌ترین ابزار برای دم‌کردن قهوه‌ هستند. اولین بار ایتالیایی‌ها قهوه‌ی اسپرسو را به دنیا معرفی کردند و در مدتی کوتاه این نوشیدنی شهرتی جهانی پیدا کرد. اگر قهوه‌باز باشید حتما می‌دانید که قهوه‌های موکا، ماکیاتو، آمریکانو و لاته هم از مشتقات اسپرسو هستند و در واقع با خرید یک اسپرسو ساز می‌توانید تنوع بالایی از قهوه‌ها را سرو کرده و نوش‌جان کنید.

همچنین بخوانید:
مطالب دیگری که شاید به دردتان بخورد
بهترین قهوه اسپرسو
بهترین کاپوچینو
آموزش دم انواع قهوه

بهترین اسپرسو ساز را چگونه انتخاب کنیم؟
بهترین مارک اسپرسو ساز
ما همیشه دنبال لوازم خانگی برای خانه مان می گردیم که علاوه بر کیفیت و کارایی بالا دارای ظاهر زیبا و فانتزی جهت ست کردن با سایر وسایل نیز باشد اسپرسوسازها نیز از این دسته مستثنا نیستند. قبل از انتخاب هر وسیله‌ای از جمله اسپرسوساز باید از ویژگی‌ها و مزیت‌های محصول اطلاعات کافی داشته باشید. دانستن مشخصات ظاهری، جنس بدنه، ابعاد، وزن، میزان مصرف، قدرت فشار بخار آب، گزینه‌های انتخاب، گارانتی، نوع قهوه و بسیاری دیگر از ویژگی‌ها دارای اهمیت هستند. در این جا به چند نکته ضروری اشاره می‌کنیم.

کاربرد: قبل از خرید و بررسی قیمتها از خود بپرسید چه انتظاری از یک وسیله مصرفی مانند اسپرسوساز دارم؟ سپس براساس پاسخ که دارید، برند و مدل خود را انتخاب کنید. چه بسا فردی بابت تهیه یک مدل با کیفیت و پیشرفته هزینه زیادی پرداخت کند. اما طبق عادت تمایل دارد یک نوع اسپرسو را بنوشد. در واقع کارایی و آپشن های متعدد دستگاه برای او کاربردی ندارند یا برعکس فردی یک مدل با امکانات کمتر را برای خانواده خود که ذائقههای متفاوتی دارند تهیه میکند اما تنوع نوشیدنی حاصل همه را راضی نکرده و اسپرسوساز، بیمصرف در گوشهای از آشپزخانه رها میشود. پس قبل از هر خریدی سعی کنید یک اسپرسو ساز مناسب برای خود بیابید تا تجربه نوشیدن یک اسپرسوی با کیفیت در خانه یا محل کار برای شما لذت‌بخش شود.

قیمت: مطمئنا قیمت در انتخاب شما تاثیرگذار است، اما با بررسی جزئیات و مشخصات همه برندها و مدل‌ها فارغ از قیمت آن‌ها و در نهایت تطبیق آن با ویژگی‌های دلخواه، اسپرسوساز مورد نظر خود را انتخاب کنید. گاهی اوقات بی‌اطلاعی از مزیت‌ها و کارآیی‌ همه مدل‌های موجود در بازار باعث می‌شود تا بسیاری از ویژگی‌ها برای شما پوشیده بماند و مدتی بعد، از خرید خود پشیمان شوید. پس برای تکمیل لذت خرید، آگاهانه و بدون پافشاری بر برندی خاص خرید کنید.

طراحی و کیفیت ساخت: انواع و اقسام مختلف اسپرسوساز در طرح و رنگ‌های متفاوت در بازار وجود دارد. کاربرد همه آنها تهیه انواع نوشیدنی برپایه اسپرسو است. اما ابعاد و فضای اشغال شده محصول براساس کاربرد خانگی، محل کار و یا کافه متفاوت و در قیمت مؤثر است. عمر دستگاه به کیفیت بدنه و مواد تشکیل‌دهنده آن مربوط است پس قبل از تهیه اسپرسوساز به وزن، ابعاد، جنس بدنه و در مرحله بعد طراحی و زیبایی دستگاه توجه کنید.

نوع قهوه مصرفی: قابلیت استفاده دستگاه از دانه قهوه، پودر قهوه و یا کپسول در خرید مؤثر هستند. تهیه اسپرسو با دستگا‌ه‌های کپسولی آسان‌تر است. اما استفاده از دانه‌های قهوه که در برخی از اسپرسوسازها قابلیت آسیاب دانه‌های قهوه وجود دارد طعم و عطر قهوه بهتر و بیشتر حفظ می‌شود.

سیستم قطع خودکار: در برخی از دستگاه‌ها سیستم قطع خودکار وجود دارد که این امکان را می‌دهد پس از اتمام کار و ریختن مقدار ثابتی اسپرسو داخل فنجان، دستگاه خاموش شود. سیستم شستشوی خودکار: این ویژگی در برخی از دستگاه‌ها وجود دارد که خیال شما را از بابت نظافت دستگاه راحت می‌کند و به مراتب روی قیمت تأثیرگذار است.

توان دستگاه و فشار بخار: توان دستگاه اسپرسوساز در فشار بخار است و قدرت‌های متفاوتی دارد، بیشترین فشار بخار ۱۵ بار و با قدرت های از ۱۰۰۰ تا ۱۶۰۰ وات در بازار موجود است.

پرتافیلتر: قسمت پلاستیکی و استیل و وزن یک پرتافیلتر، سطح کیفی و دوام دستگاه را نشان می‌دهد. سبد پرتافیلتر به دو شکل فشرده و غیر فشرده است. بسیاری از اسپرسوسازهای خانگی دارای سبدهای فشرده هستند. همچنین طراحی پرتافیلتر بازه عملکرد را مشخص می‌کند. برندهای مطرح در مدل‌های جدید خود تغییراتی در طراحی فیلتر ها می‌دهند تا امکان استفاده از پد یا کپسول قهوه در کنار پودر قهوه فراهم شود.

پیش از آن که چای به عنوان پرطرفدارترین نوشیدنی بعد از آب در ایران رواج یابد، نوشیدن قهوه بین ایرانی‌ها متداول بود. از این رو از گذشته تا به امروز به چایخانه، قهوه‌خانه گفته می‌شود. قهوه‌خانه محلی برای نوشیدن چای و کافه و کافی‌شاپ‌های مدرن محل نوشیدن انواع قهوه هستند و عطر خوش و طعم تلخ اما دل‌نشین قهوه بخشی از عادات و آداب نوشیدن بسیاری از ما شده است. در حال حاضر طرفداران قهوه رو به افزایش است و بسیاری از دوستداران قهوه تمایل دارند یک دستگاه اسپرسوساز خانگی برای تهیه نوشیدنی مورد علاقه خود داشته باشند.

قهوه اسپرسو حاصل از دستگاه اسپرسوساز در واقع روشی برای تهیه قهوه است. با عبور آب نزدیک به نقطه جوش و فشار بخار آب از میان دانه‌های آسیاب شده قهوه غلیظی در کمتر از ۲۵ ثانیه یک شات یا فنجان اسپرسو تهیه می‌شود. اسپرسو به شکل قهوه‌ای نسبتا غلیظ با درصد کافئین بالا، همراه با خامه‌ای کرم رنگ بر روی آن تهیه می‌شود و پایه تهیه تعدادی از نوشیدنی‌های دیگر از جمله: موکا، ماکیاتو، آمریکانو، لاته و کاپوچینو است. این روش در اوایل قرن بیستم میلادی در ایتالیا ابداع شد و شهرتی جهانی پیدا کرد. امروزه با تنوع بالایی از برندهای فعال در طراحی و ساخت بهترین اسپرسو ساز از قهوه‌جوش‌های ساده گرفته تا موکاپات‌ها و اسپرسوسازهای برقی برای دم‌کردن قهوه‌ روبه‌رو هستیم که هر کدام با قابلیت‌ها و مزایای ویژه به نیاز قهوه‌دوستان پاسخ می‌گویند.

۱۹- اسپرسوساز واکاکو مدل Nanopresso
راهنمای خرید بهترین اسپرسوساز خانگی
نانوپرسو یک اسپرسوساز قابل حمل، محصول شرکت واکاکو (Wacaco) بوده. شما می‌توانید بدون نیاز به برق و تنها با نیروی دست خود برای پمپاژ، توسط این دستگاه قهوه اسپرسو دلخواه خود را تهیه نمایید. ابعاد مناسب و استفاده سریع و آسان از ویژگی‌های این محصول منحصر به‌فرد است و به‌دلیل وزن مناسب این محصول، به‌راحتی می‌توانید در خانه، محل کار، تفریح و… از طعم عالی نوشیدنی خود لذت ببرید. در این مدل، پودر قهوه و آب جوش هریک دارای محفظه مخصوص به خود است.

آموزش استفاده از اسپرسوساز دستی وکاکو Nanopresso
جهت استفاده از نانوپرسو در ابتدا قهوه آسیاب شده را به کمک پیمانه در فیلتر سبد قهوه قرار دهید سپس فشار کمی به سطح قهوه آسیاب شده وارد نمایید و آب جوش را در مخزن آب بریزید. حال پیستون را از حالت قفل به حالت پمپ تغییر دهید و شروع به چند بار پمپ کردن کنید تا اسپرسو عالی با خامه خارج شود.

این اسپرسوساز مناسب برای افرادیست که دوستدار طعم خوش قهوه در تمامی زمان و مکان‌ها هستند.

اطلاعاتی از اسپرسوساز دستی وکاکو Nanopresso
مدل اسپرسوساز Nanopresso
شرکت سازنده wacaco
توان ندارد – دستی
قابلیت تولید کف شیر دارد
قابلیت استفاده از پودر قهوه
فشار بخار ۱۸ بار
آسیاب قهوه ندارد
سیستم کاپوچینو ساز ندارد
مخزن شیر ندارد
نوشیدنی‌های قابل تهیه اسپرسو، ریسترتو، لانگو
سایر مشخصات پرکردن مخزن با آب گرم به دلیل عدم امکان گرم کردن آب
ابعاد مناسب
وزن کم
کارایی بدون نیاز به برق
آماده سازی در زمان اندک
کیفیت بالای ساخت
طراحی منحصر بفرد
دارای فنجان و پیمانه
خرید اسپرسو ساز دستی وکاکو Nanopresso از دیجی‌کالا
خرید اسپرسو ساز دستی وکاکو Nanopresso
۱۸- قهوه ساز دلونگی مدل BCO320
راهنمای خرید بهترین اسپرسوساز خانگی
اسپرسوساز «دلونگی» (Delonghi) مدل BCO320، بسیار ساده، زیبا، متفاوت و درعین‌حال کاربردی طراحی‌شده است. این محصول ساده، برای مصارف خانگی طراحی تولیدشده است. همچنین این اسپرسوساز دارای سینی چکه گیر هم است که بر نظافت و تمیزی روند کار، تاثیر زیادی دارد. از دیگر مزیت‌های این دستگاه می‌توان به قابلیت درست کردن قهوه فرانسه با ظرفیت ۱۰ فنجان اشاره کرد. مدل BCO320 قابلیت درست کردن قهوه اسپرسو با ظرفیت ۴ فنجان به‌صورت هم‌زمان دارد. لازم به ذکر است که صفحه گرم نگه‌دارنده این محصول، می‌توان تا مدت زیادی، قهوه فرانسه شمارا گرم نگه دارد.

اطلاعاتی از اسپرسوساز دلونگی مدل BCO320
مدل اسپرسوساز BCO320
شرکت سازنده Delonghi
توان ۱۷۰۰ وات
قابلیت استفاده از پودر قهوه
فشار بخار ۳٫۵ بار
آسیاب قهوه ندارد
سیستم کاپوچینو ساز دارد
مخزن شیر ندارد
نوشیدنی‌های قابل تهیه امکان تهیه انواع قهوه، شیر، کاپوچینو
سایر مشخصات دارای صفحه گرم نگهدارنده
خرید اسپرسوساز دلونگی مدل BCO320 از دیجی‌کالا
اسپرسوساز دلونگی مدل BCO320
۱۷- اسپرسوساز نسپرسو مدل Pixie Krups
راهنمای خرید بهترین اسپرسوساز خانگی
اسپرسوساز «نسپرسو» مدل «Pixie Krups»، دستگاهی محبوب است که با ظاهری زیبا و حجمی کوچک می‌تواند قهوه‌ی اسپرسوی بسیار خوش‌طعمی تولید کند. این دستگاه توسط کپسول‌های اسپرسوی شرکت نسپرسو تغذیه می‌شود و در پشت آن، مخزن آب قرار دارد. کیفیت بالای کپسول‌های نسپرسو طعم دل‌چسبی ایجاد می‌کند که کمتر کسی است که از آن راضی نباشد. زیر لیوان و زیر خروجی دستگاه ، ظرف جمع‌آوری چکه و مایع قرار دارد تا محل استفاده تمیز باقی بماند. بدنه‌ی این دستگاه ترکیبی از فلز و پلاستیک است که ظاهری مدرن به آن می‌بخشد و در تمامی دکورها و آشپزخانه‌ها قابل‌استفاده است
+ نوشته شده در چهارشنبه 13 اسفند 1399ساعت 18:01 توسط یاسر | | تعداد بازدید : 36

خصوصیات افراد ناموفق را بشناسید

با توجه به علائم ذکر شده در بخش بعدی ، شما می توانید از ویژگی های افراد ناموفق مطلع شوید تا اشتباهات آنها را تکرار نکنید.

می توانید افراد شکست خورده را بشناسید و از آنها بیاموزید تا هنگام پیشرفت اشتباه نکنید. عادت های بد ، چه کوچک و چه بزرگ ، گاهی اوقات می توانند زندگی و کار شما را به طور جدی مختل کنند.

البته ، هیچ کس کامل نیست و در بیشتر موارد ، عادت های بد منجر به مشکلات نسبتاً کوچکی می شود. اگر یکی از این عادت ها را دارید و آن را در خود تشخیص می دهید ، جای نگرانی نیست. اما در موارد شدیدتر ، این عادت ها می تواند مانع موفقیت شما شود. بیایید ۱۱ عادت افراد شکست خورده را بررسی کنیم.

۱٫ دهان خود را بسته نگه می دارند. این افراد تمام وقت سکوت می کنند و از مسیر خارج نمی شوند. وارونه بودن می تواند محافظ خوبی برای حفظ شغل فعلی شما باشد ، اما باعث کندی پیشرفت شما نیز می شود.

اگر فکر می کنید افراد اطراف شما از ترس انتقام از آموزش منصرف شده اند ، این محیط سالم نیست. اما اگر تنها شما هستید که این مشکل را دارید ، پس علت را در خود پیدا کنید.

۲٫ آنها همیشه دیر هستند؛ اتفاقاتی برای هر کسی ممکن است بیفتد که باعث تاخیر و بدبختی شود ، اما تکرار این روند در یک محیط حرفه ای غیر قابل قبول است. تاخیر باعث می شود شما بی خیال و غیرقابل اعتماد شوید. مطالعه ای از دانشگاه سانفرانسیسکو نشان داد که تأخیر با برخی از ویژگی های شخصیتی مانند اضطراب ، عدم کنترل رفتار فرد و تمایل به ایجاد هیجان همراه است.

۳٫ من کینه دارم؛ شما نیازی نیست که یک فرد شاد باشید و ۱۰۰٪ از افراد اطراف خود خوشحال باشید.

خصوصیات افراد ناموفق را بشناسید

این طبیعی و خوب است که شما در زندگی از مردم خوشتان نمی آید یا به آنها اعتماد ندارید. اما نارضایتی شدید فقط وقت و انرژی ارزشمند شما را از دست می دهد. حتی یک مطالعه جدید نشان داده است که عدم رضایت می تواند پیامدهای منفی برای سلامتی شما داشته باشد. بنابراین یاد بگیرید بعضی چیزها را از دست بدهید.

۴٫ معمولاً سازگار هستند. سازگاری تاکتیکی برای بقا در دوران مدرسه است ، نیازی نیست که وقتی اجاق بزرگسالی هستید و حرفه خاصی دارید آن را دنبال کنید. مراقبت از طرز فکر دیگران را به پایان برسانید و در نهایت با طناب دیگران در چاه باشید تا آنها را همراهی کنید. آنچه را که برای شما مهم است انجام دهید. اگر بخواهید تمام وقت خود را به کار دیگران اختصاص دهید ، هرگز روی پاهای خود نخواهید ایستاد.

۵٫ آنها بی رویه خرج می كنند. اگر تمایل به خرید و خرج کردن برای شما سیری ناپذیر است ، در طولانی مدت با مشکلات مالی روبرو خواهید شد. به گزارش ناز وب ، پس انداز برای آینده شما بسیار مهم است. با شناخت عوامل روانشناختی اسراف برای همیشه از شر این عادت بد خلاص شوید.

۶٫ آنها کار خود را به تعویق می اندازند. تأخیر جنبه های منفی بسیاری دارد. به طور جدی ، سهل انگاری در محل کار می تواند منجر به اتلاف وقت ، هزینه و از همه مهمتر احترام به مردم شود.

۷٫ دروغ می گویند؛ این یک مورد کاملا واضح است و درمان آن بسیار ساده است ، صادقانه بگویم! بسیار آسان است که در دام دروغ بگویید و مجبور شوید دروغ های بیشتری بگویید. این عادت را ترک کنید. داستانهای زیادی درباره مردم وجود دارد

خصوصیات افراد ناموفق را بشناسید

آنها با پیشرفت دروغ و فریب راه پیشرفت را هموار کرده و موفق شده اند ، اما این بدان معنا نیست که ما باید از این طریق پیشرفت خود را داشته باشیم.

۸٫ غرغر می کنند؛ شکایت و غر زدن برای برخی افراد مانند یک ورزش رقابتی است. همه می خواهند با غر زدن بیشتر برنده شوند. بعضی اوقات خوب است که نارضایتی خود را بیان کنید ، اما مراقب باشید کسی که شبانه روز غر می زند و هرگز متوقف نشود ، نباشد.

۹٫ آنها پل های خود را می سوزانند. بعضی اوقات در زندگی لازم است بعضی از پل ها را بسوزانیم ، به عنوان مثال اگر فرد آن طرف پل فردی سمی و خطرناک باشد. با این حال ، این یک استثنا است و یک قاعده دائمی نیست. وقتی مراحل مختلف زندگی و کار خود را طی می کنید ،

با افرادی که با آنها تماس گرفته اید به عنوان غریبه رفتار نکنید. اگر در آینده دوباره با آنها بروید ، این می تواند یک مشکل جدی برای شما باشد.

۱۰٫ آنها نمی توانند از خود مراقبت کنند. شما می توانید به همه موفقیت های دنیا دست پیدا کنید ، اما اگر نتوانید سالم بمانید ، طولانی نخواهد ماند. اجازه ندهید استرس و تنش زندگی باعث شود شما از ورزش و تغذیه سالم غافل شوید و از همه مهمتر از خود غافل شوید. دیر یا زود ، این انتخاب شما را غرق می کند و می تواند جان شما را بگیرد.

+ نوشته شده در يکشنبه 10 اسفند 1399ساعت 11:50 توسط یاسر | | تعداد بازدید : 33